Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

İşte kilo verdiren 12 besin

29 Temmuz 2008 / 13:53
Greyfurt: Hiç greyfurt diyetini denediniz mi? Uzun araştırmalar sonucunda greyfurt kilo savaşçısı olarak ün kazandı. Yemekten önce yenilen yarım greyfurdun, kilo vermeye yardımcı oluyor.

Sardalye: Sardalye bu zamana kadar ki en sağlıklı besindir ve kilo vermek için çok iyi bir ortaktır. Her şeyden önce Sardalye protein yüklü bir besindir ve kan sekerini dengeleme özelliğine sahiptir.

Balkabağı: En iyi kilo verdirebilecek besinler arasındadır. Uzun süre konserve halinde saklanılmış balkabağında yüksek olanda lif vardır ve buna karşılık 40 kalori kadar düşük bir kalori oranına sahiptir.Sığır eti: Et çok iyi bir diyet besinidir çünkü içinde antibiyotik, steroid ve hormon içermez. Eğer etten kendimizi sakınırsak kötü sonuçlarla karsılaşabiliriz. Yüksek protein diyetleri çeşitli sebeplerden dolayı kilo kaybına neden olur.Yeşil çay: Besin değeri taşımayan bitki kilo vermenizi hızlandırır ve incelmemizde bize çok yardımcı olur. Yüksek oranda antioksidan içerir, kalp sağlığımızı destekler, sindirime yardımcı olarak kan sekerini ve vücut sıcaklığını ayarlar. Metabolizmayı hizlandiri, yağ oksidasyonunu artırır.Kiraz: Hafifçe mushil etkisi yapar ve kilo vermenize yardımcı olur.Salatalık: Lif zengini olması sayesinde tokluk hissi verir. Ayrıca sağlıklı bir su deposudur.
Brokoli: Lif ve C vitamini deposu olan brokoli hazma yardımcı olur ve kilo vermenize sebep olsan kalsiyumu bolca içerir..Nar: Hormonları dengeler. Bu sayede kilonuzu kontrol etmeniz daha kolaylaşır. Ayrıca güçlü bir antioksidandır.
Elma: Bağırsakları çalıştırır.
Yulaf: Tok ve şişkinlik hissi verir.


Kırmızı üzüm: Kanı temizler. İçerdiği lif ve mineraller sayesine kolesterolün de düşmesine yardımcı olur.

Kaynak:
Bu haber toplam 9408 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri