Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

İşte merak edilen o gelin!

27.12.2009 13:29
Bir süre önce Amerikalı eşinden boşanan Maliye Bakanı Mehmet Şimşek geçtiğimiz günlerde nişanlanmıştı. İşte Türkiye'nin merak ettiği o gelin...

Geçtiğimiz hafta tüm Türkiye Maliye Bakanı Mehmet Şimşek'in yıldırım aşkını konuştu.

Yaklaşık 5 ay önce İngiliz eşinden boşanan ve sürpriz bir şekilde mimar Esra Kara (32) ile nişanlanan Bakan Şimşek (42), nişanlısını herkesten gizlemiş, özel hayatıyla ilgili ser verip sır vermemişti.

Bakan Şimşek'in Kara ile nişanlanmasına, Gaziantep Belediye Başkanı Asım Güzelbey aracı olmuştu.

İLK GÖRÜŞTE AŞK

KARA, Güzelbey'in Ankara'da ofisi olarak da kullandığı Uğur Proje şirketinde mimarlık yapıyor.

Aynı zamanda Gaziantep milletvekili olan Mehmet Şimşek'le Esra Kara, ilk kez Şimşek'in Güzelbey'i görmek için mimarlık bürosunu ziyarete gittiğinde tanıştı.

Bu ilk karşılaşmada Bakan Şimşek, yıldırım aşkına tutuldu. 1.5 aylık süreç sonrası Bakan Şimşek ile gönlünü çeldiği Esra Kara aile arasında 10-15 kişinin katıldığı sade bir törende nişanlandı.


YAKINDA HERKES GÖRECEK

Emekli banka yöneticisi bir ailenin çocuğu olan Esra Kara, nişan olayının duyulmasından sonra herkesin merak ettiği isim oldu. Tüm Türkiye Esra Kara'nın nasıl biri olduğu, türban takıp takmadığını tartışır hale geldi. Bakan Şimşek de nişanlısıyla ilgili olarak açıklama yapmamayı tercih edince, herkesin merakı daha da arttı.

Bugüne kadar adından ve işinden başka hiçbir bilgi olmayan, tek kare fotoğrafı yayınlanmayan Esra Kara'nın resmini Para dergisi buldu. Kimseye görünmek ve konuşmak istemeyen ve "Yakında zaten herkes görecek" demekle yetinen Kara, sanıldığı gibi türbanlı değil, son derece modern.

8 OCAK'TA DÜĞÜN OLABİLİR

Bakan Şimşek düğün konusunda "En kısa zamanda evlenmeyi düşünüyoruz, ayrıntılara girmek istemiyorum" derken, Esra Kara da tarih konusunda kesin bir şey söylemiyor. Ancak düğünün nikah şahitliğini yapacak olan Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ve Başbakan Tayyip Erdoğan'ın aynı gün Ankara'da olduğu tarihe getirileceği belirtiliyor. Bu tarihin de büyük ihtimalle 8 Ocak olacağını belirtiliyor.

BAKANIN NİŞANLISI BİR MİMAR

Bakan Mehmet Şimşek'in nişanlısı 32 yaşındaki Esra Kara, Ankara'da Uğur proje şirketinde mimar olarak çalışıyor. Kara, Gaziantep Büyükşehir Belediyesi'nin birçok projesini de gerçekleştirdi. Zaten ikilinin tanışmasına da Belediye Başkanı Asım Güzelbey vesile olmuştu.
 

Bu haber toplam 1462 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri