Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

İşte o arazinin fiyatı

24 Temmuz 2008 / 20:30
Türkiye'nin en değerli yerlerinden biri olan likör arazisi bir türlü satılamamıştı. Son ihalede verilen rakam biraz daha yükseldi. İşte o rakam;
Toplu Konut İdaresi (TOKİ) iştiraki Emlak Konut Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş tarafından gelir paylaşımı yöntemiyle tekrar satışa çıkarılan Mecidiyeköy'deki eski likör fabrikası arazisinin ihalesinde, 415 milyon 750 bin YTL ile idareye en yüksek payı, Aşçıoğlu İnşaat-Ofton İnşaat-Meydanbey İnşaat-Omak İnşaat Ortak Girişimi verdi.

DAHA ÖNCE 3 KEZ İHALEYE ÇIKILDI

Mecidiyökey'deki eski likör fabrikası ve müştemilatının 25 Nisan 2008'deki ilk ihalesine en yüksek teklifi, 295,7 milyon YTL ile açık artırmanın tek katılımcısı olan Kiler Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı vermişti. İhalenin sonucu onaylanmazken, gerekçe olarak, ihaleye sadece tek firmanın katılması, bundan dolayı kamuoyunun vicdanının huzursuz olabileceği gösterilmişti.

Vadeli muhammen satış değeri KDV hariç 297,5 milyon YTL'ye çıkarılan arazinin 30 Mayıs 2008'deki ikinci ihalesinde ise teklif veren olmamıştı. İhalenin yapıldığı salonda bulunan Kiler Holding Yönetim Kurulu Başkanı Nahit Kiler, ikinci bir spekülasyona mahal vermemek için ihaleye girmeme kararı aldıklarını, tek katılımcı olduğu sürece ihalede yer almayacaklarını bildirmişti.

Arazinin satışından elde elde edilecek gelirin, Konut Edindirme Yardımı (KEY) geri ödemelerinde kullanılması planlanıyor.

Kaynak:
Bu haber toplam 752 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri