Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

İşte o rektör

10 Ekim 2008 / 09:54
Veli Küçük'e "emrinizdeyim" diyen Rektör, sonunda gidip Doğu Perinçek'in emrine girdi. İşte o rektör ve olayın ayrıntıları..
Giresun Üniversitesi Rektörü emekli Binbaşı Prof. Dr. Osman Metin Öztürk, Ergenekon terör örgütü kapsamında tutuklanan Doğu Perinçek'in Teori dergisinde yazı yazmaya başladı.

Ekim sayısındaki makalenin başlığı; "Cumhurbaşkanı Gül'ün Ermenistan ziyareti". Rektör Öztürk, daha önce iki kez kamuoyunun gündemine gelmişti. Emekli Tuğgeneral Veli Küçük'e, "Her zaman emrinizde, hizmetinizdeyim." diyen Öztürk'ün bu ilişkisi Ergenekon iddianamesine de girdi. Rektör Öztürk'ün, Beko fabrikasında üç yıl önce çıkan yangınla ilgili yazısı da tartışmaya yol açmıştı. Tesislerin PKK tarafından kundaklandığına inanmayan Öztürk, Koç Grubu'nun başkanı Rahmi Koç'un Türkiye'nin menfaatleri aleyhine girişimlerde bulunduğunu savunmuş ve ardından şu ifadeleri kullanmıştı: "Bu ülkenin imkânlarıyla dünyanın sayılı şirketleri arasına gir, ondan sonra kalk Türkiye Devleti'ni yok sayan uluslararası (üstü) sermayenin emrine gir! Yedirmezler... Koç, üstüne vazife olmayan işlere burnunu soktukça, bu tür olaylar ile daha çok karşılaşmayı beklemelidir."

Rektör Osman Metin Öztürk'ün Veli Küçük'le 31 Aralık 2007 tarihinde yaptığı telefon görüşmesi de hayli ilginç. Öztürk, konuşmada, Veli Küçük'ün Giresun'da görevli olduğu dönemde doçent olarak üniversiteye geldiğini anlatıyor. Minnet duygularını dile getiren Rektör, sözlerini şöyle sürdürüyor: "Sizin güzel bir jestinizle orada kaldım iki gün efendim. Şimdi de Allah bize nasip etti Giresun Üniversitesi'nin rektörü oldum efendim... Kendimi unutturmayayım efendim, size tekmil vereyim... Komutanım burası sizin emrinizde ve hizmetinizde, onu özellikle arz edeyim. Benden ne emredersiniz, her zaman emrinizde hizmetinizdeyim."
Kaynak:
Bu haber toplam 902 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri