Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

İşte okuru çileden çıkaran haber

07 Temmuz 2008 / 11:57
İnternetteki haber sitelerinde yer alan erotik içerikli haberler, okuyucusunu da çileden çıkardı. İşte bir okurun feryadı;
Gazetelerin, internetteki cinsel içerikli haberleri okuyucuyusunu da rahatsız etti. Milliyet'in okur köşesine gönderilen bir yorum, bu gerçeği tüm yönleriyle ortaya koyuyor. İşte Milliyet okurunun, gazetenin web sitesindeki cinsel içerikle ilgili feryadı!

Milliyet gazetesinin, okur köşesinde oldukça dikkat çeken bir başlıkla, bir okur; gazetenin internet sitesinde yer alan cinsel içerikli haberlerden şikayet ediyor.

Hacettepe Üniversitesi Elektrik-Elektronik öğrencisi Özgür Demiray'ın gönderdiği bu şikayet e-mailinde anlatılanlar ise bugüne kadar defelarca söz ettiğimiz "tık rezaletiyle" ilgili.

Daha fazla okunma telaşıyla konulan erotik içerikli haberlerin, cinsel bir sömürü olduğunu söyleyen okur, bu tür haberlerin temelinde ise kadını cinsel bir obje olarak görülmesinden, yani Milliyet'in kadını cinsel bir obje olarak görerek, istismar etmesinden kaynaklandığını belirtiyor.

Demiray'ın bu rezaletin önüne geçilmesi için Milliyet'e bir de önerisi var!Gazetenin üst tepe yönetimi, yazarlarla bir araya gelip internet sitesini mutlaka gözden geçirmeli.

Genç okurun anlatmak istediği şey daha açık ifadeyle, "Refik Halid, Bedii Faik, İsmail Hami, Peyami Safa ve Reşat Ekrem'in gazetesi Milliyet, aklını başına almalı ve artık internet sayfalarındaki bu tık rezaletine bir an evvel son vermeli." anlamı taşıyor.

Kaynak:
Bu haber toplam 838 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri