Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

İşte Önder Sav'ın yeni taktiği

07.11.2010 12:10
Eski Genel Sekreter Önder Sav'ın tüzük kurultayından taktik icabı vazgeçtiği konuşuluyor.
CHP'de, Kemal Kılıçdaroğlu'nun zaferiyle sonuçlanan mücadeleden sonra eski Genel Sekreter Önder Sav'ın yeni bir taktik peşinde olduğu konuşuluyor.

İddialara göre Parti Meclisi'nde Sav'ın talimatları doğrultusunda tüzük kurultayı için imza veren ancak daha sonra imzalarını çeken 56 üye taktik icabı bu yola başvurdu. CHP'nin 81 kişilik Parti Meclisi'nde Önder Sav'a yakınlığıyla bilinen 60 kadar üye bulunuyor.

KAYBETME İHTİMALİ

Kılıçdaroğlu, Çarşamba günü toplantıya çağırdığı Parti Meclisi'nde Sav'ın tüzük kurultayı için karar çıkaracağını anlayınca iptal kararı almıştı. Buna rağmen 56 üye Hakkı Süha Okay başkanlığında toplanarak 27-28 Kasım'da tüzük kurultayı yapılması için karar çıkarmıştı. Sav, parti yönetimindeki gücünü kaybetmesinin ardından yapılacak kurultayda Parti Meclisi'ndeki ağırlığını de kaybetme ihtimali belirince kendisine yakın isimlerden imzalarını geri çekmelerini istedi.

LİSTE SAVAŞI MI?

İmzalarını geri çeken üyelerinCHPkulislerinde, "Milletvekili listelerinin onaylanması sırasında hesaplaşacağız" şeklinde konuştukları belirtiliyor. Genel seçimlerin 12 Haziran'da yapılacak. YüksekSeçimKurulu, aday adaylarının ve adayların listesinin belirlenmesi için partilere belirli bir süre tanıyor.

ADAYLIK TEHLİKEYE GİRER

Buna göre, CHP yönetimi milletvekili listeleri Mart ayında belirledikten sonra onay almak için Parti Meclisi'ne getirmek durumunda kalacak. Parti içi mücadelenin bu şiddette sürmesi halinde başta CHP lideriKemal Kılıçdaroğluolmak üzere Gürsel Tekin, Umut Oran gibi isimlerin bile veto edilebileceği öne sürülüyor.


 

Bu haber toplam 862 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri