Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

İşte O'nun yorumu

11 Temmuz 2008 / 16:09
Hücre cezasını çeken Öcalan, Avukatlarına Ergenekon yorumu yaptı. Öcalan, Ergenekoncularla Amerika arasındaki ilişki üzerine ilginç iddialarda bulundu.
20 günlük hücre cezasına çarptırılan bölücübaşı Abdullah Öcalan, avukatlarıyla yaptığı görüşmede Ergenekon operasyonunu değerlendirdi. Öcalan, "Ergenekoncularla ben de çok görüştüm. Bunlar Amerika karşıtlığı yaparak Amerika'ya hizmet ediyorlar. Öyle söyledikleri gibi Amerika karşıtlıkları yok... Bunların Rusya'yla bağlantıları ortaya çıktı değil mi, bu yönleriyle tartışılmalıdır" dedi.

"ERGENEKON DİREK ABD OPERASYONU"
Ergenokon soruşturması ve son gözaltılara değinen teröristbaşı Öcalan, şu değerlendirmelerde bulundu: 'Ergenekon'da Tolon, Eruygur onlar tutuklandı, Levent Ersöz Rusya'ya kaçtı. Demek ki durum çok ciddi. Bu Amerika'nın doğrudan operasyonudur. Bunlar Rusya'ya, Çin'e, Hindistan'a dayanıyorlar. Rusya'yla bağlantıları ortaya çıktı değil mi, bu yönleriyle tartışılmalıdır.

"BEN ONLARLA DEFALARCA GÖRÜŞTÜM"
Ergenekon örgütlenmesi içindeki isimlerle de deflarca görüştüğünü iddia eden bölücübaşı Öcalan "Buraya gelenlerden biri de tutuklanmış. Ben onlarla defalarca görüşmüştüm. Çok katıydılar. Bunlar radikal bir gruptu. Aslında bana bir şeyler söylemek istiyordu, biraz farklıydılar. 2002'den sonra buraya gelmediler. Bu Ergenekon meselesi, bunların arasında hegemonik bir savaş var" dedi.

"ERGENEKONCULAR ABD'YE HİZMETEDİYOR"
Öcalan şöyle devam etti: 'Bu Ergenekoncular, otuz yıldır Amerikan karşıtlığı yaptıklarını belirtiyorlar. Hayır, aslında otuz yıldır Amerika'ya hizmet ediyor. Amerika, otuz yıl önce onları hazırlamıştı. Amerika karşıtlığı yaparak Amerika'ya hizmet ediyorlar. Öyle söyledikleri gibi Amerika karşıtlıkları yok, hatta AKP bunlardan daha çok Amerika karşıtı! AKP, ABD karşıtıdır demek istemiyorum. Demek istediğim bunlar daha çok Amerika yanlısıdır. Balbay, İlhan Selçuk onlar da gözaltına alındı. İlhan Selçuk, Amerika karşıtıyız diyor aslında hiçbir şey anlamıyor. Amerika'ya nasıl hizmet ettiklerini bilmiyorlar. Doğu Perinçek, Küçük de, bunlar anti Amerikancı değil, Amerikancıdırlar.'

Kaynak:
Bu haber toplam 714 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri