Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

İşte paşaların okudukları

22 Temmuz 2008 / 17:04
Ergenekon kapsamında tutuklu bulunan generallere duruşmada kendilerini savunmada yardımcı olması için Ergenekon'la ilgili yazılmış popüler kitaplar gönderildi.
Ergenekon soruşturması kapsamında tutuklu bulunan Emekli Orgeneral Hurşit Tolon'un Zihni Çakır'ın “Kod Adı Darbe” kitabını okuduğu ve Türkiye'de olup biteni anlamak için herkesin bu kitabı okumasını tavsiye ettiği haberleri basında çıktı. Tolon'un verdiği bilgiye göre aynı kitabı Emekli General Şener Eruygur da okumaya başladı. Tolon'un ve Eruygur'un birden aynı kitabı okumaya başlamalarının nedeni ise dışarıdan verdikleri özel bir siparişten kaynaklanmıyor. Terör ve istihbarat çalışmalarıyla tanınan Tuncer Günay, geçtiğimiz günlerde Ergenekon'dan tutuklu bulunan Tolon, Eruygur, Veli Küçük'e bir grup kitabı okumaları için gönderince Tolon da Kod Adı Darbe kitabını okuma şansı bulmuş. Günay'ın gönderdiği diğer kitaplara bakınca tutuklu bulunan paşaların önümüzdeki günlerde okuma programında yer alacak kitaplar şöyle olacak.

Zihni Çakır - Kod Adı Darbe ve Ergenekon 1-2

Şamil Tayyar - Ergenekon

Aydoğan Vatandaş - Agharta, Ezoterika Gizli Cemiyetler, ve Kayıp Kitap

Barnabas'ın Sırrı.(Ezoterika ve Kayıp Kitap Barnabas'ta Ergenekon'la ilgili bilgiler içeriyor)

Tuncer Günay - Şemdin Sakık ve Şemdin Sakık Anlatıyor.

Jean Christophe Grange - Şeytan Yemini

Günay'ın gönderdiği kitapların bazılarının tutuklu paşaların yöneticisi oldukları iddia edilen Ergenekon'la ilgili olması ise tesadüf değil.Günay, “Bu kitaplarda iddianameye girecek bilgiler var. Kitaplar iddianameden önce gidiyor. Kitaplarda yazılanların birçoğunu paşaların bildiğini sanmıyorum. En azından iddianame aşamasında nelerle suçlandıklarını bilmeleri için bu kitapları gönderdim” diyor.

Kaynak:
Bu haber toplam 942 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri