Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

İşte Taksim'i kana bulayan canlı bomba

01.11.2010 17:34
Taksim meydanında görev yapan çevik kuvvet polislerine yönelik canlı bomba eylemini gerçekleştiren kişinin fotoğrafı basın mensuplarına dağıtıldı. Canlı bombanın kimliğiyle ilgili ise herhangi bir bilgi verilmedi.

Taksim meydanında görev yapan çevik kuvvet polislerine yönelik canlı bomba eylemini gerçekleştiren kişinin fotoğrafı basın mensuplarına dağıtıldı.

Canlı bombanın kimliğiyle ilgili ise herhangi bir bilgi verilmedi.

Taksim'deki çevik kuvvet noktasına yapılan intihar saldırısını gerçekleştiren teröristin kimlik belirleme çalışmaları sürüyor. Polisin araştırmalarında teröristin üzerinde patlayan bombanın türünün Avusturya yapımı SCH tipi düzenek taşıdığı, patlamayan bombanın ise A4 patlayıcı olduğu ortaya çıktı.

Canlı bombalı saldırı ve ardından yaşanan gelişmelerle ilgili İstanbul Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü çok yönlü bir çalışma yürütüyor. Saldırgan teröristin güneş gözlüğü taktığı belirlendi. Biri sırtında diğeri de omzunda iki ayrı çanta taşıdığı tespit edilen teröristin omzundaki çantayı patlattığı, diğer çantanın patlamadığı ifade edildi. Teröristin uzun saçlı olması da dikkat çeken ayrıntılardan.

Polis, canlı bombanın patlattığı patlayıcıya ilişkin bazı bilgilere de ulaştı. Buna göre bomba fünyesinin Avusturya yapımı SCH tipi düzenek olduğu belirtildi. Teröristin üzerinde bulunan ancak patlamayan ikinci bombanın etkisinin artması için buz kalıplarının bulunduğu bir kap içinde bulunduğu da kaydedildi. Patlamayan bombanın türünün de A4 patlayıcı olduğu ifade edildi. Olayda kullanılan fünyenin PKK ve Devrimci Karargah terör örgütünün kullandığı fünyelere benzediği de belirtildi.

Canlı bombanın Taksim Meydanı'na Tarlabaşı Bulvarı'ından yürüyerek Çiçekçilerin bulunduğu bölümden geçip polislerin bulunduğu yere geldiği de polisin tespitleri arasında yer aldı. Teröristin kopan bütün ceset parçalarının toplandığı ve incelemeye alındığı öğrenildi.

Moralhaber.net

Bu haber toplam 1530 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri