Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

İşte yeni haftada hava

03 Ağustos 2008 / 19:35
Türkiye genelinde hafta başında sıcaklık 2-3 derece artıyor. Batı kesimlerde rüzgar esmeye devam edecek. İşte bölge bölge hava durumu;
Türkiye genelinde hafta başında sıcaklık 2-3 derece artıyor. Batı kesimlerde rüzgar bu üç gün kuvvetli esmeye devam edecek.

İŞTE BÖLGE BÖLGE HAVA DURUMU


Marmara Bölgesi'nde poyraz bu üç gün çok sert. Salı günü hafifleyecek. Denizciler dikkatli olmalı. Çanakkale-Balıkesir çevresinde poyrazın hızı saatte 40 km'yi buluyor. Poyraz gölgede hissedilen sıcaklığı 25 dereceye kadar düşürse de, güneşin altında hava çok sıcak. Akşam ve geceleri rüzgar hafifleyip, nem oranı arttığından çok bunaltıcı geçiyor.

Bugün;

Sakarya ve Edirne 31
Balıkesir 32 derece.

İç Anadolu parçalı az bulutlu. 30 derecelerde sıcaklıklar ölçülüyor. Önümüzdeki 3 gün gökyüzünün durumu ve sıcaklık benzer değerlerde olacak. Konya-Ankara-Kırşehir arasında poyraz sert esmeye devam edecek.

Bugün;

Konya 29
Eskişehir 31
Sivas 24 derece.

Ege Bölgesi'nin kuzeyinde Çeşme'ye kadar rüzgar bu üç gün çok sert esecek. Gölgede hissedilen sıcaklık 30 derecenin altına düşüyor, güneşin altındaysa 35 dereyi aşıyor. Yakın bir gelecekte yağış beklenmiyor. Kuşadası'ndan itibaren bölgenin güneyinde rüzgar daha hafif, havanın bunaltıcı etkisi fazla.

Bugün;

Denizli 36
Muğla 37
Kütahya 31 derece

Akdeniz Bölgesi güneşli, Antalya'da poyraz çok sert ve nem oranı yüzde 15'i geçmiyor. Bölgenin batısında sıcaklık 39-40 derecelerde ölçülebilir. Orman yangını riski fazla. Alanya-Mersin-Adana boyunca ise hava nemli ve bunaltıcı olacak.

Bugün;

Antalya 38 derece..

Güneydoğu az bulutlu, güneşli. Sıcaklık yer yer 42-43 derecelere çıkabiliyor.

Bugün;

Diyarbakır 42 derece.

Doğu Anadolu Bölgesi'nde hava koşulları değişmiyor. Hava az bulutlu. Sıcaklıkta 1-2 derecelik artışlar yaşanacak. Malatya çevrelerinde sıcaklık 40 dereceye dayanıyor. Salı günü Kars dolaylarında yağış görülebilir.

Bugün;

Erzurum 32
Van 31
Malatya 36 derece.

Karadeniz Bölgesi'nde yeni haftada yükselecek. Batı Karadeniz ve Samsun çevrelerinde poyraz 2 gün daha çok sert. Trabzon çevrelerinde sağanak yağış bekleniyor. Yağış pazartesi günü Samsun dolaylarında da görülecek. Rize ve Artvin'de sağanak yağmurlarlar sürüyor.

Bugün;

Trabzon 28
Bolu 30 derece.

Kaynak:
Bu haber toplam 852 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri