Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

İşte yeni yıldız

23 Temmuz 2008 / 11:40
Galatasaray uzun yıllar sonra aradığı adamı buldu. Portekizli stoperde yok yok. Tam Galatasaray'a göre..
UEFA Kupası'nı kazandığı yıl savunmasını Popescu'nun yönetimine bırakan Galatasaray, Fernando Meria ile takım içinde de liderliği üstlenecek yeni bir yıldıza kavuştu. Portekizli stoper hem yılmaz bir savaşçı hem de yüksek tekniğiyle iyi bir oyun kurucu.

Uzun pazarlıklar sonrasında prensip anlaşmasına varılan Portekizli savunma oyuncusu Fernando Meira sahip olduğu özellikleriyle Popescu'nun görevini yerine getirecek düzeyde.

TEKNİĞİ ÇOK İYİ

Sağlam fizik yapısıyla fazla sakatlık yaşamayan bir oyuncu portresi çizen 30 yaşındaki Meira, defansın ortasında görev yapıyor. Tekniği oldukça iyi ve hücuma destek vermekten korkmuyor. Birçok savunma oyuncusunun aksine oyun kurmada oldukça başarılı. İleri çıkışlarında arkadaşlarına pozisyon hazırlayan Portekizli yıldız, 1.90'lık boyu ile hem savunmada hem de hücumda hava toplarında oldukça etkili. Penaltı atışlarında da isabetli vuruşlar yapıyor.

EN BÜYÜK BOŞLUĞU DOLDURDU

Stuttgart'ta liderlik özellikleriyle takım kaptanlığına kadar yükselen Fernando Meira, uyumlu kişiliğiyle Galatasaray 'a kendini kolayca kabul ettireceğe benziyor. Sarı-Kırmızılı yöneticiler de Meira'nın transferiyle çok büyük bir boşluğu doldurduklarını söylüyor.

OLİVEİRA'NIN KARARI BEKLENİYOR

Yönetim, golcü konusunda ise beklemede. Real Zaragoza'nın golcüsü Oliveira'nın kararını beklediklerini söyleyen yöneticiler, İspanyol ekiple anlaştıklarını ancak, Brezilyalı yıldızın ücretinde indirimi kabul etmesi gerektiğini kaydettiler. Galatasaray kaleci konusunda ise Sorensen'in maç başı para teklifini kabul etmesini bekliyor.

Kaynak:
Bu haber toplam 772 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri