Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

İsveç'te Türk takımınından büyük hedef

15.11.2010 01:08
İsveç 2. ligine çıkarak tarih yazan Konyaspor büyük düşünüyor...'Hedef birinci lig' diyerek yola çıkan Konyaspor başkanı ve yöneticileri şimdiden çalışmalarına başladılar...

ATİLA ALTUNTAS/STOCKHOLM
Geçen sezon İsveç 3. Liginden 2. Ligine yükselerek büyük sükse yapan Konyaspor, İsveç 1.Ligine çıkmak için çalışmalara şimdiden başladı.

İsveç 2. Liginde top koşturmaya hazırlanan Türk takımı Konyaspor’un yeni başkanı Fazıl Tütüncü ve yönetim kurulu, basınında davet edildiği bir toplantıda bir araya geldi.

HERKESTEN DESTEK İSTENECEK

Yeşil Beyazlı takımı İsveç birinci ligine çıkarmak için neler yapılması gerektiği üzerindeki, çalışmalarını anlatan başkan ve yönetim kurulu, Konyasporun başarısı için İsveç’te yaşayan Türk iş adamlarından, kanaat önderlerine kadar, herkesten destek isteyeceklerini ve fikir alış- verişinde bulunacaklarının altını çizdi.

İsveç birinci ligine çıkan ilk Türk takımı olarak tarih yazmak istediklerini belirten Başkan Fazıl Tütüncü, ‘’Yeşil Beyazlı takımın alacağı başarılı sonuçların dünya ve İsveç’te Türkiye’nin reklamına süper bir katkı koyacağını bilinci içindeyiz. Bu nedenden dolayı, bu sezon bizim için çok önemli’’ diye konuştu.

‘’İsveç birinci liginde mücadele eden iki tane Süryani takımı var neden bir Türk takımı olmasın’’ diye sözlerine devam eden Tütüncü, ‘’İsveç kış ülkesi olduğu için, Ligler İlkbaharla birlikte başlıyor. Önümüzde uzun bir süre var. Bu süreyi en iyi şekilde değerlendirmeye çalışacağız.’’ Dedi.

'TÜM DÜNYA'DA Kİ TÜRKLER GURUR DUYACAK'

Çok kapsamlı bir çalışma düşündüklerini belirten Fazıl Tütüncü, ‘’İsveç’te başta Stockholm büyükelçimiz olmak üzere; Turizm müşaviri, Eğitim müşaviri, Din işleri müşaviri, THY, herkesimin desteğini isteyeceğiz. Bayramda Türkiye’ye gidiyorum, Konya Ak parti milletvekili Özkan Öksüz ve diğer milletvekilleri, Konyaspor başkan ve yöneticileri ve Konya Büyükşehir Belediye başkanımız ile bir araya gelip desteklerini isteyeceğim. ‘’diye konuştu.

Sayın Cumhurbaşkanımız, başbakanımız ve Türkiye Futbol Federasyonu ile de temaslar kurmaya çalışacağız’ diyen Fazıl Tütüncü, ‘’Tüm dünya’da herkesin gurur duyacağı bir takım oluşturmaya çalışacağız. Bu gün dünya’nın en önemli reklam aracı futbol. Ülkemizin reklamını en iyi şekilde yapmak için, bu aracı verimli ve olumlu kullanmamız lazım ve bununda bilincindeyiz. Basın aracı ile bütün İsveç’te yaşayan iş adamlarımızı, kanaat önderlerimizi, vatandaşlarımızı, Konyaspor’a destek vermeye davet ediyorum. Her türlü öneriye açığız.’’ Şeklinde konuştu.
 

001.20101115001715..jpg

005.20101115001745..jpg

Kaynak:
Bu haber toplam 2834 defa okunmuştur

Etiket(ler): ,

DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri