Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

İsveç başbakanı Türk işyerinde

27.08.2010 00:53
İsveç'in başbakanı Rainfeldt vekoalisyon partilerinin liderleri, Türk İşçi Federasyonu eski başkanı Türk girişimcisi Haydar Akan'ın dükkanını ziyaret ederek önemli açıklamalarda bulundu...

ATİLA ALTUNTAS/STOCKHOLM

İsveç’te 19 Eylül’de yapılacak genel ve belediye seçimleri öncesi partiler çalışmalarını hızlandırdı.

İsveç’te şu anda hükümette olan sağ blok koalisyon parti liderleri, Stockholm’ün en büyük alış- veriş merkezlerinden biri olan Kista Galeriyi ziyaret ettiler.

Birçok Türk girişimcisinin Lokanta ve kafeteryasının bulunduğu Kista Galerisin de halkı selamlayan Parti liderleri, Galeri de bulunan Türk İşçi Federasyonu eski başkanı Haydar Akan ve Kardeşi Lokman Akan’ın sahip olduğu Kafeteya yı ziyaret ederek, küçük işletmecilerin sorunlarını gidereceklerinin sözünü verdi.

Sağ blok koalisyonunun en büyük partisi Moderat partinin genel başkanı ve İsveç’in başbakanı olan Rainfedt, bu sefer de seçimi kazanmaları takdirde küçük işletmeler ve lokanta branşı ile uğraşan esnafı düşündüklerini belirterek vergi indirimine gideceklerini söyledi.

Yıllık Gelir Vergisinde indirime gideceklerini belirten başbakan Rainfelt, KDV oranlarını da düşüreceklerini vurguladı. Şu anda lokantalar için yüzde 25 olan KDV dilimini yüzde 12’ye çekeceklerinin alını çizen Reinfeldt, Küçük işletmecilere ağır gelen stopaj vergisinde değindi. Rainfeldt, İşvereninin yanında çalıştırdığı işçinin stopaj vergisinde de indirime gideceklerinin sözünü verdi.

Bu haber toplam 2314 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri