Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

İsveç'deki Müslümanlar stress attı

13.04.2009 02:23
Yoğun gecen bir yılın ardından paskalya tatilini, fırsat bilen İsveç'te yaşayan Türkler, Takva Derneğinin organize ettiği Aile Dinlenme Kampında stress attılar.

Atila Altuntaş/Stockholm

İsveç'te yaşayan Türkler, Takva Derneğinin geleneksel olarak heryıl düzenlediği aile kampına katıldı.

İsveç'teki dört günlük Paskalya tatilini, iyi bir şekilde geçirmek isteyen gurbetciler, Örebro kentinin yakınında Takva Derneği tarafından kiralanan, aile dinlenme tesislerinde değişik aktiviteler ve spor faliyetleri ile stress attılar.

Türkiye'den iki misafir konuşmacının katıldığı, muhteşem kapmta;İslam tasavvufu ve bir Müslüman nasıl olmalı gibi güncel konulara değinilerek katılımcıların gönüllerine hitap edildi.İsveç yeşiller partisi milletvekili Mehmet Kaplan' da, aile kampına iştirak etti. Kampta bir konuşma yapan Kaplan ''Gazzede yaşanan olaylara dikkat çekti. Bir ay önce partisinin yetkilileri ile Filistine gidip, orda çeşitli incelemeler yaptıklarını belirten Kaplan Gazze'de yaşanan olayları başka bir açıdan dinleyicilere aktardı.

Kadın ve çocukların zengin faliyetlerle birbirlerine kaynaştığı, dört günlük kampın, çok faydalı geçtiğini belirten Takva Derneği Yönetim kurulu başkanı Sıtkı Ağralı,'' Biz İsveç'te ilk kampı hocamız Mahmut Esad Coşan (r.h) ın isteği ve katılımı ile yaptık. O nun İsteği ile başlattığımız bu Aile Kampı programını O nun hatırası olarak her yıl yapıyoruz'' dedi.

 

 

Kaynak:
Bu haber toplam 5430 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri