Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

THY İsveç'te yüksekten uçuyor

22.01.2010 01:33
Dünya havayolu şirketleri krizin etkisiyle zor günler geçiriyor ama THY bütün dünya’da olduğu gibi İsveç’te de yatırımlara devam ediyor.

Atila Altuntaş/STOCKHOLM

THY, dünya’da kamuya ait tek hava yolu şirketi değil. Avrupa ve Uzakdoğu’ya onun statüsünde pek çok şirket var. Ama o hem kamu hem de özel pek çoğu geride bırakmış geçmişteki performansından da daha iyi bir noktada. Burada farklı şeylerin olduğu açık. İsveç’te rakipleri zarar edip frene basarken THY yeni açılımlar peşinde.

THY, Avrupa’nın tek dört yıldızlı hava yolu şirketi olduğunu belirten THY Stockholm büro müdürü Bilal Tezcan düzenlediği basın toplantısında, ‘’ Star Alliance içerisinde 2009 yılında tek kar eden hava yolu şirketiyiz, geçenlerde bizim büroda yapılan Star Alliance toplantısında diğer hava yolu şirketleri bizim tek kar eden şirket olduğumuza hayret ediyor ve bunu nasıl başardığımızı soruyorlar’’ dedi.

2010 yılında hedeflerinin Antalya uçuşlarını birden ikiye çıkarmak olduğunu söyleyen Tezcan,’’ Stockholm- İstanbul uçuşlarını günde ikiden üçe çıkarmayı düşünüyoruz. İsveç pazarında kaliteyi düşürmeden daha fazla büyümek ana hedefimiz ayrıca tam müşteri memnuniyeti ve Türk misafirperverliğini tüm yolcularımıza göstererek ülkemizi en iyi şekilde temsil etmeliyiz’’ dedi

11 Şubat’ta İsveç’te yılın en iyi hava yolu şirketi ödülünün büyük bir ihtimalle kendilerine verileceğine vurgu yapan Tezcan, ‘’Stockholm’de sadece Türk vatandaşları değil Malezya, Endonezya ve Güney Kore THY, kendi milli hava yolları şirketi gibi görüyor ve uçuşlarında kullanıyorlar’’ diye konuştu.
 

Kaynak:
Bu haber toplam 1738 defa okunmuştur

Etiket(ler): , , ,

DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri