Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Okul arkadaşı Başbakan'ı anlattı

26.05.2009 10:26
İsviçre'nin başkenti Bern'de büfe işleten Mustafa Metin, Cihan'a verdiği demecinde, "Başbakan Erdoğan sayesinde okulumuz o yıllarda hitabet alanında sürekli İstanbul birincisi olurdu" diye konuştu.Recep Tayyip Erdoğan ile farklı sınıflarda olmalarına rağm
İsviçre'nin başkenti Bern'de büfe işleten Mustafa Metin, Cihan'a verdiği demecinde, "Başbakan Erdoğan sayesinde okulumuz o yıllarda hitabet alanında sürekli İstanbul birincisi olurdu" diye konuştu.

Recep Tayyip Erdoğan ile farklı sınıflarda olmalarına rağmen okuldaki parlak öğrenciliği nedeniyle kendisini yakından tanıdığını belirten Mustafa Metin, "Herkes başbakanın futbolcu kimliğini tanıyordu. Evet o günlerde okulun futbol takımı da çok başarılı idi. Ancak Recep Tayyip Erdoğan'ın en başarılı olduğu alan münazara yarışmalarıydı. Yanlış hatırlamıyorsam o günlerde okulumuz onun sayesinde Türkiye derecesi de yaptı. Başbakanın şimdiki hitabet başarısı da o günlere dayanıyor" şeklinde konuştu.

Bern'deki büfesinde İsviçreliler başta olmak üzere her milletten insanla birebir diyalog halinde olan Mustafa Metin, okul arkadaşının Türkiye'de başbakan olmasının kendisini sevindirdiğini kaydetti. Metin, "Erdoğan'ın başarılı olmasını istiyorum. Küçük yaşlardan itibaren onu tanımak güzel bir duygu. Siyasetçiler kendini halkına adamalı" ifadelerini kullandı.

Bu haber toplam 972 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri