Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

İsveç'te Türkler piknikte buluştu

24.05.2010 01:08
İsveç’in başkenti Stockholm’de Türkler piknikte buluştu. Anadolu Jet ve İstanbul Sabiha Gökçen hava limanı tarafından düzenlenen Piknik- mangal şenliğine binlerce kişi katıldı.

Atila Altuntaş/Stockholm

İsveç’in başkenti Stockholm’de Türkler piknikte buluştu. Anadolu Jet ve İstanbul Sabiha Gökçen hava limanı tarafından düzenlenen Piknik- mangal şenliğine binlerce kişi katıldı.

Aileler ve çocukların hoşça vakit geçirdiği piknik- mangal şenliği bu güne kadar Stockholm’de yapılan en büyük organizasyon olmasıyla da dikkat çekti. Yılın büyük bir bölümünde yağmur alan ülkede, seyrekte olsa güneşin görüldüğü bu günleri fırsat bilen THY ve Anadolu Jet yetkilileri, Türkleri bir araya getirerek Doğa ile iç içe olmanın keyfi yaşandı. Tabiatla insanı buluşturan bu etkinlik, yoğun yağmura rağmen yaklaşık bin kişiyi katıldı.

Eş ve çocukları ile birlikte gelenler, hem sohbet etme, hem de piknik yapma imkânı buldu. Renkli görüntüler ve eğlenceli dakikaların yaşandığı programa, İsveç Stockholm büyük elçisi Zergün Korutürk, THY Stockholm müdürü Bilal Tezcan,Yeşiller ve Çevre partisi Türk asıllı Milletvekili Mehmet Kaplan, Diyanet Stockholm din işleri müşaviri Por. Dr. Bülent Baloğlu, Anadolu Jet Uçuşlar Başkanlığı tanıtım ve pazarlama sorumlusu Yusuf Künbet, İstanbul Sabiha Gökçen Hava limanı alan Genel Müdürü Servet Aydın, İsveç işçi Federasyonlar başkanı Hasan Dölek, İsveç Gençlik federasyonu yetkilileri ve Stockholm’de yaşayan gurbetçi vatandaşlar katıldı.

KORUTÜRK TEBRİK ETTİ

THY, İsveç’te çok başarılı bir performans sergilediğini söyleyen İsveç Stockholm Büyük elçisi Zergün Korutürk, ‘’THY, Kardeş kuruluşu olan Anadolu Jet’in İsveç- Türkiye arası seferberlerinin başlaması, iki ülke halkları arasında yakın ilişkilerin bir göstergesi. Yine THY ile Anadolujet’in hazırladığı bu etkinlik, Stockholm ve çevresinde oturan 100 bin Türkü düşünürsek burada yaşayan vatandaşlarımız için çok güzel bir organizasyon oldu. Ayrıca Anadolujet’in hazırlatmış olduğu Türk mutfağının özelliklerini sergileyen yemeklerin tanıtımı da programa farklı bir hava kattı. Hakikaten çok güzel bir organizasyon, THY ile Anadolujet’i kutluyorum başarılarının devamını diliyorum’’ diye konuştu.

THY MÜDÜRÜ: ‘’BU GÜN MİLLİ BİR GÜNDÜR’’

Yağmura rağmen şenliğe vatandaşların çok yoğun ilgi göstermesinden dolayı memnuniyetlerini dile getiren THY Stockholm Müdürü Bilal Tezcan, Vatandaşlara bir konuşma yaptı. Konuşmasında THY ile kardeş kuruluş Anadolujet’in Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarını bir araya getirme gibi bir misyona sahip olduğunu belirten Tezcan, ‘’Tüm vatandaşlarımızı bu yağmura rağmen burada görmek bizi gururlandırdı. Bundan sonra bu günü Milli gün ilan ediyoruz. İnşallah her yıl düzenli olarak Mangal- piknik şenliği düzenleyeceğiz’’ dedi.

Daha sonra pikniğe gelen misafirlere bir jest yapan THY ve Anadolujet yetkilileri, iki tane Stockholm- SarayBosna, 13 tanede Stockholm- Ankara arası gidiş- dönüş olarak bedava bilet dağıttı. Daha önceden herkese dağıtılmış olan kupanlar arasında çekiliş yapan THY Stockholm müdürü Bilal Tezcan, kazanan numaranın sahiplerine biletleri bizzat vererek tebrik etti.

ANADOLUJET AVRUPA’DA 27 NOKTADA UÇUYOR

THY’nin alt markası Anadolujet’in kısa süre önce İsveç-Türkiye uçuşlarına başlamasından dolayı böyle bir şenlik düzenlediklerini belirten Anadolujet’in Bölgesel uçuşlar Başkanlığı Tanıtım ve Pazarlama Sorumlusu Yusuf Künbet, ‘’Yağmur bizi biraz korkutsa da, yinede de vatandaşlarımızın yoğun katılım gerçekleştirdi, hepsine teşekkür ediyoruz. Anadolujet Avrupa’nın 27 ülkesinden Türkiye’ye direk uçuş yapıyor, 3 Haziran’dan itibaren Nahçıvan Özerk Cumhuriyeti’ne direk uçuşlarımız başlıyacak’2dedi.

SİVİL TOPLUM ÖRGÜTLERİNDEN DESTEK

Her zaman Milli şirketlerimizin bu tür organizasyonlarının arkasında olacaklarını söyleyen İsveç Türk İşçi Federasyon başkanı Hasan Dölek, ‘’Biz yönetim olarak birliğimizi ve beraberliğimizi ön plana çıkaran bu güzel organizasyona tam kadro katıldık ve tanıtımında da büyük destek olduk. İnşallah bu tür organizasyonları artırırız, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarını daha fazla bir araya getiririz.’’ Şeklinde konuştu. Şenliğe son anda katılan Türk Gençlik Federasyonu yetkilileri, kendilerinin başka bir alanda iki gündür 19 Mayıs spor bayramı etkinlikleri çerçevesinde program yaptıklarını ve programları biter bitmez bu şenliğe katıldıklarını belirttiler. Bu tür önemli organizasyonlara daima destek verdiklerini dile getiren Gençlik Federasyonu yetkilileri, diğer Türk şirketlerinden de böyle güzel faaliyetler beklediklerini söylediler.

VATANDAŞLAR MEMNUN

Stockholm'un stresli ve monoton hayatından sıyrılıp bu şekilde biraraya gelerek, moral depoladıklarını belirtten İsveç'te yaşayan gurbetçiler, hem bu etkinlikten hem de Anadolujet'in İsveç- Türkiye arası uçuşa başlamasıyla daha ucuz uçak bileti satın alma imkanına kavuştukları için THY çok teşekkür ettiler.

resim-konyaspor2-027.jpg

resim-konyaspor2-065.jpg

resim-konyaspor2-029.jpg

resim-konyaspor2-032.jpg

resim-konyaspor2-030.jpg

 

resim-konyaspor2-034.jpg

resim-konyaspor2-038.jpg

resim-konyaspor2-037.jpg

resim-konyaspor2-039.20100523210528..jpg

resim-konyaspor2-040.jpg

resim-konyaspor2-041.jpg

resim-konyaspor2-042.jpg

resim-konyaspor2-043.jpg

resim-konyaspor2-044.jpg

resim-konyaspor2-045.jpg resim-konyaspor2-048.jpg

resim-konyaspor2-050.jpg

resim-konyaspor2-058.jpg

resim-konyaspor2-052.jpg

resim-konyaspor2-061.jpg

resim-konyaspor2-062.jpg

resim-konyaspor2-063.jpg

e="resim-konyaspor2-045.jpg" width="600" />

 

resim-konyaspor2-026.jpg

Bu haber toplam 6188 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri