Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Berlusconi'nin özel müşterisi Kaddafi

13.06.2009 18:50
İtalya Başbakanı Silvio Berlusconi, genç sanayicilere hitaben yaptığı konuşmada, İtalya'yı bir işletmeyi idare edercesine en iyi biçimde yönettiğini söyledi.
Berlusconi, Libya lideri Albay Muammer Kaddafi'nin Roma'ya yaptığı ziyarete de değinerek, "Muammer Kaddafi'ye özel müşteri gibi davrandık. Zaten biraz özel biri olduğunun farkındayız. Ama özel müşteriye nasıl davranacağını bilirsen, onun gönlünü hayat boyu fethedebilirsin" diye konuştu.

Berlusconi, Cenova'ya bağlı Santa Margherita Ligure'de genç sanayicilerin genel kurul toplantısındaki konuşmasında Avrupa Parlamentosu seçimlerinde sandıktan çıkan sonuçları da değerlendirdi. Seçimlerde merkez solun ağır bir yenilgi aldığını savunan Berlusconi, seçimler öncesinde aleyhindeki kampanyaları ise "darbecilik" olarak niteledi.

Berlusconi, "Seçim öncesinde benim hakkımda küçük kızlar ve devlet imkanlarıyla özel uçak türünden peş peşe iftira kampanyaları yapıldı. Bu ülkemizin dış dünyadaki imajına da zarar verdi. Bu hem hatalı hem de darbeci bir davranıştı. Başbakanı devirip, yerine İtalyanların seçmediği birini getirmek istiyorlardı; Bu darbecilik değilse nedir" diye konuştu.

Türkiye Başbakanı Recep Tayyip Erdoğan dahil olmak üzere dünyada muhtelif liderle dostane ve harika ilişkiler içerisinde olduğunu da belirten Berlusconi, "Bugün İtalya'nın rolü, etkisi ve saygınlığı güçlenmiş durumdadır. Başkalarının takdirini ve sevgisini kazanmak bu açıdan çok önemlidir. Bugün pek çok lider, iş adamı olarak kapasitesini kanıtlamış vaziyetteki bendenizi siyasetçi olarak da takdir etmektedir" ifadesini kullandı.
Bu haber toplam 876 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri