Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

İtalyan Yahudilerinin ilaç yardımı aldatmacası

07 Ocak 2009 / 18:18
Roma Yahudi Cemaatinin başkanı Riccardo Pacifici İtalya'dan Gazzeye için yardım kampanyası başlattı. Ancak yardım adı altındaki bu tezgahın altında bakın ne çıktı...
Timeturk olarak, İsrail’in Filistin üzerindeki kirli oyunlarını açıklamaya yönelik haberler sunmaya devam ediyoruz.

İşte bunlardan bir tanesi: İtalyan Yahudi Cemaatının Roma’dan doğru tertiplediği Siyonist aldatmacanın perde arkası:

Roma Yahudi Cemaatinin başkanı Riccardo Pacifici, İtalyan Yahudi Cemaatleri Birliği (UCEI)’nin Gazze kurbanları için 300,000 Euroluk bir ilaç yardım bağışında bulunacağını duyurdu. Bunun 200,000 Euroluk bölümünün Gazze çocukları ve halkı için, 100,000 Euroluk bölümünün de İsrailli çocuklar ve siviller için olduğuna işaret etmişti.

İtalyan Dışişleri Bakanı Massimo D`alema, bu cömert! tavır karşısında büyük hayranlık duyduğunu ifade etti.

Ancak İtalyan sağcılarından, İsrail asıllı Shimon Fargion Filistin’e yapılması açıklanan bu yardımı protesto etti.

İSRAİL'İN TEZGAHI

Riccardo Pacifici Fargion’a halka yarı açık bir mail listesinde cevap verdi. Cevapta ilk olarak “Gazze savaşında İsrail’e verdiği tam desteği” ifade etti ve sonra da “ bu insanlık jestinin!” sebebini detaylarıyla şu anda açıklayamayacağı bir manevranın parçası olarak, bizzat İsrailli üst düzey yetkililerle kararlaştırıldığını belirtti.

Pacifici, İtalyan Yahudi Cemaatinin tepki çekmemek için hareket etmeye devam etmesiyle alakalı İsrail büyükelçisiyle mutabakat halinde olduklarını belirtiyor.

"İSRAİL'E DESTEK AYAĞI"

Pacifici verdiği cevapta, “ Seni temin ederim, Filistin’e ve İsrail çocuklarına ilaç gönderme kararı tamamen medya amaçlı alındı ve asıl Pazartesi günü başlatacağımız büyük medya mücadelesinin İsrail’e destek ayağı. 10 Ocak’ta bu “mega-olay” , İsrail büyükelçisiyle bizzat birlikte seçilen 1500 basın mensubuyla başlatılacak ve o gün İsrail’in savaş gerekçeleri ve haklılıkları anlatılacak!

"BİR EURO" BİLE HARCAMADIK

Pacifici, Roma Yahudi Cemaatinin bu ilaç kampanyasıyla alakalı “bir euro” bile harcamadığını ve bunların bir “ uluslar arası Yahudi organizasyonu” tarafından temin edildiğini ve “İsrail Hükümetinin onayının olmadığı müddetçe, bir tek ilacın bile Gazze’ye girmeme garantisini” de hatırlatıyor.
Kaynak:
Bu haber toplam 1146 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri