Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

İyi savunma iyi başarı

27 Mayıs 2008 / 17:18
Önde bastığımız zaman iyi işler oluyor. Takım defansı yapmadığımızda ise kötü şeyler. UEFA Kupası'nı alan
"Defans yapamıyoruz"

Milli Takım kaptanlarından Emre Belözoğlu'ndan gerçekçi teşhis: "Önde bastığımız zaman iyi işler oluyor. Takım defansı yapmadığımızda ise kötü şeyler. UEFA Kupası'nı alan G.Saray'ın o öndeki presini aynen uygulamalıyız."

Uruguay yenilgisi sonrasında yaşanan 'defans' kaosuyla ilgili A Milli Takım'ın kaptanlarından Emre Belözoğlu'ndan tarihi itiraflar geldi. Belözoğlu, Milli Takım'da 2000 UEFA Kupası'nı kazanan G.Saray'ın takım savunmasını aradığını dile getirdi. NTV Spor'a konuşan Emre, Ay-yıldızlı ekibin Euro 2008 finallerinde başarılı olması için reçeteyi de şöyle sundu:

'HOCA DEĞİLİM AMA'
"Bizim başarıımız kesinlikle öndeki oyuncuların da çok iyi savunma yapmasına bağlı. Biz bu konuda sıkıntı yaşıyoruz. Bizler eğer çok iyi takım defansı uyguladığımızda iyi işler yapıyoruz. Ancak yapmadığımızda da kötü şeyler oluyor. G.Saray'ın Fatih hoca ile UEFA Kupası'nı kazandığı dönemde biz bunu harika yapıyorduk. Ben bir teknik direktör değilim ama tecrübeli ve büyük takımlarda oynamış birisi olarak bunu söylüyorum. Bizim Milli Takım olarak aynı başarıyı şimdide göstermemiz gerekiyor."

'HAYIRLI BİR YENİLGİ'
Özel maçta alınan 3-2'lik yenilginin önemli bir ders olacağını da belirten Emre Belözoğlu, "Takımın eksikliklerinin görülmesi açısından çok faydalı bir maçtı. Kazansak bazı şeyleri görmemezlikten gelebilirdik. Bence erken görmek etkili kararlar aldırabilir. Bu mağlubiyete bu açıdan bakmak gerekiyor" ifadelerini kullandı. Kalan sürede teşhis şansımız olacağının altını çizen Emre, başka bir konuya daha parmak bastı.

'HOCAMIZ İŞİNİN PİRİ'
Emre Belözoğlu, "Kadroda her ne kadar 3-4 tane tecrübeli oyuncu olsa da genç bir takımız. Mağlubiyetten ders çıkartacak oyuncular var. Daha önemlisi, başımızda bu işin piri olmuş çok iyi bir isim var. Bizim de hocamızın vermiş olduğu taktik ve özgüven doğrultusunda sahaya çıkıp mücadele etmemiz lazım. O zaman başarı gelecektir" ifadeleriyle Fatih Terim'e sahip çıkıp arkadaşlarına mesaj gönderdi.

Sohbette milli oyuncumuz ayrıca kadro ile ilgili önemli sözler de söyledi. "Çok karakterli oyunculara sahibiz. Herkes birbirine karşı çok net ve açık olabiliyor. İsteyen herkes istediğini çıkıp söyleyebiliyor. Bu da güzel bir durum" dedi. Emre son olarak, "Bizim finallere gelmemizde emeği geçen ağabeylerimiz de vardı. Onlara da teşekkür ediyoruz. Herkes burada olmak isterdi ama sonuçta 23 kişilik bir liste zorunluluğu var" dedi.Kaynak:
Bu haber toplam 1268 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri