Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Bergama'daki yangın durdurulamıyor

22.08.2010 00:51
İzmir'in Bergama ilçesinde çıkan ve halen süren orman yangını nedeniyle bölgeye Bursa, Eskişehir, Kütahya ve Muğla orman bölge müdürlüklerinden de ekip gönderildi.

 Orman Genel Müdürlüğü yangın harekat merkezinden yapılan açıklamaya göre, Göçbeyli köyü yakınlarında çıkan ve şiddetli rüzgarın etkisiyle kısa sürede yayılan yangına, 10 helikopter, 2 uçak, 40 arazöz, 20 yer ekibi, 10 dozer, 500 yangın işçisi ve 50 teknik elemanla müdahale ediliyor.

Şiddetli rüzgarın devam etmesi nedeniyle zor şartlar altında sürdürülen söndürme çalışmalarına Bursa, Eskişehir, Kütahya ve Muğla orman bölge müdürlüklerinden de ekipler katılıyor.

KONTROL ALTINA ALINAMAYAN YANGIN NEDENİYLE ÜÇ KÖY DAHA BOŞALTILDI

 İzmir'in Bergama ilçesinde çıkan ve halen süren orman yangını nedeniyle üç köy daha boşaltıldı.

Göçbeyli beldesine bağlı Ilgındere köyü yakınlarındaki çam ağaçlarından oluşan ormanlık alanda henüz bilinmeyen nedenle çıkan yangın devam ediyor.

İzmir Orman Bölge Müdürlüğüne bağlı ekipler tarafından müdahale edilen yangının kontrol altına alınamaması üzerine üç köy daha tedbir amaçlı boşaltıldı.

Yangın bölgesine çok yakın olan Yukarı Ilgındere ile Aşağı Ilgındere köylerinin ardından, Muratlar, Kozluca ve Yalnızdam köy sakinleri de duman riskinden dolayı tahliye edildi.

Köy sakinleri, geceyi geçirmek üzere Göçbeyli ve Bölcek beldelerindeki düğün salonlarına yerleştirildi.

Bu haber toplam 1536 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri