Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

İzmir'de CHP'nin referandum ayıbı

28.08.2010 01:40
Dünyaca ünlü İzmir Fuarı bu yıl olaylı başladı. Açılış töreninde CHP'liler, Bakan Ergün'ü protesto etti

 

İzmir Enternasyonal Fuarı olaylı başladı! Açılış töreni birden CHP'nin mitingine ve AK Parti'nin protesto edildiği bir gösteri haline gelince Bakan Ergün rahatsız oldu özür ise İzmir'in CHP'li Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu'ndan geldi.

İzmir Enternasyonal Fuarı (İEF) 79. kez kapılarını açtı. Fuarın açılış kurdelesini CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Sanayi ve Ticaret Bakanı Nihat Ergün, Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu ve davetliler kesti.

Açılış töreni öncesi üzerinde 'hayır' yazılı tişört giymiş bir grup, hükümet aleyhine sürekli sloganlar attı. Hükümet aleyhine slogan atan gruplar, İEF'nin sahibi konumundaki Sanayi ve Ticaret Bakanı Nihat Ergün ve AK Parti milletvekilleri törenin yapıldığı Fuar Açık Hava Tiyatrosu'na gelişleri sırasında protesto edildi.

UYARILARA RAĞMEN PROTESTOLAR DEVAM ETTİ

Kürsüden 'biz ev sahibiyiz' anonsuna rağmen protestocu grup takındığı tavırda ısrar etmeye devam etti.

Bakan Ergün, gazetecilerin soruları üzerine, yaşananları "Geçen seneden çok farklı." sözleriyle özetledi.

BAKAN ERGÜN'DEN TEPKİ

Fuara 28 ülkeden misafirlerin geldiğini, İzmir'i ve Türkiye'yi görmek için geldiğini ifade eden Ergün, "Türkiye'yi bu zannetmemeleri lazım. Türkiye bu değil." dedi.

Açılışın parti mitingine dönüştürülmesiyle ilgili olarak da Ergün, "Herhalde CHP yetkilileri gereken tedbiri alacaklardır. İzmir'i böyle tanıtmaya kimsenin hakkı yok." diye konuştu.

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu da, konuşmasında yapılan protestolara sert tepki göstererek Bakan Ergün'den özür diledi

Bu haber toplam 1484 defa okunmuştur

Etiket(ler): , , ,

DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri