Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

'Süper Savcı' görevden alındı

08.04.2009 11:21
İzmir ve Ege Bölgesi'nde çok sayıda operasyonu başlatan Özel Yetkili Cumhuriyet Savcısı Murat Gök'ün yetkileri elinden alındı.
İki yıl boyunca Özel Yetkiyle görev yaptığı İzmir Adliyesi'nde belediyeler de dahil, kamu kurumlarındaki suç örgütlerine yönelik operasyonlarla adını duyuran Murat Gök, Adalet Bakanlığı'nın emriyle yetkileri alınarak düz savcı yapıldı.

Bakanlığın kararı Gök'e İzmir Cumhuriyet Başsavcısı Emin Özler tarafından tebliğ edildi. Gök'e yapılan tebligatta, ‘Özel yetki ile yaptığınız soruşturma ve operasyon yetkiniz sona erdirilmiştir’ denildi. Murat Gök'ün haziran ayı sonunda çıkan Hakimler ve Savcılar Kararnamesi ardından başka bir ile atanacağı öne sürüldü.

Savcı Murat Gök, “Böyle bir şey niye yapıldı anlamış değilim. Bazı kişilerin yaptığım işler hoşuna gitmedi. Arı kovanlarına çomak soktum. İşleri ve düzenleri bozuldu. Soruşturma ve operasyon yapma yetkim Başsavcılıkça görülen lüzum üzerine alındı. Sanırım buraya kadarmış. İstifa edeceğim” dedi.

Gök, Anafor operasyonu, Şafak operasyonu, Rıhtım operasyonu, Kumsal operasyonu adı altında operasyonlar gerçekleştirmişti. Gök ayrıca terör örgütlerine karşı da başarılı operasyonlar yürütmüştü. Ağır Ceza Hakimini rüşvet alırken yakalayan Gök'ün yürüttüğü Anafor operasyonunda Sami Hoştan da ifade vermişti.

Kaynak:
Bu haber toplam 978 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri