Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

İzmirli Çift Neden Öldürüldü?

11.10.2010 20:19
İsviçre'de uzun yıllar çalıştıktan sonra emekli olup Türkiye'ye yerleşen gayrimenkul zengini Hüsnü Civan ile eşi Atiye Civan İzmir'in Bayraklı ilçesindeki evlerinde bıçaklanarak öldürülmüş halde bulundu.

Katil ya da katillerin, bina nın güvenlik kameralarının kayıt yaptığı evdeki bilgisayarın harddiskini de aldığı belirlendi.

Olay, akşam saatlerinde yaşandı. Bayraklı ilçesi Özkanlar semti 249/2 Sokak 11 numaralı Civan Apartmanı'nda oturan Hüsnü - Atiye Civan çiftinden 3 gündür haber alamayan komşuları, durumu polise bildirdi. Polisin kapıcı nezaretinde çilingire kapıyı açtırması sonucu Hüsnü Civan (65) banyoda, Atiye Civan (60) ise mutfakta bıçaklanarak öldürülmüş olarak bulundu.

Evin kapısında zorlama olmadığı, televizyonun açık olduğu, bazı dolap ve eşyaların karıştırılmış olduğu görüldü. Hüsnü Civan'ın eve henüz yeni girdiği ve üzerinde mont bulunduğu, eşinin ise günlük kıyafetleriyle olduğu öğrenildi.

Öldürülen Hüsnü Civan'ın uzun yıllar İsviçre'de tekstil pazarlama işi yaptıktan sonra emekli olup Türkiye'ye dönüş yaparak İzmir'e yerleştiği, oturduğu evin bulunduğu apartmanın kendisine ait olduğu, çok sayıda gayrimenkullerinin bulunduğu, aynı zamanda eşi ile birlikte hem İsviçre hem Türk vatandaşı olduğu öğrenildi.

Yaşlı çifti, çok sayıda bıçak darbesi ve boğazlarını keserek öldüren katil ya da katillerin, binanın güvenlik kameralarının kayıt yaptığı evdeki bilgisayarın harddiskini de aldığı ortaya çıktı. Polis, kapıda herhangi bir zorlama izi olmaması nedeniyle katil ya da katillerin çiftin tanıdığı kişiler olabileceği şüphesi üzerinde duruyor. İki çocukları bulunan Civan çiftinin, katil veya katillerinin belirlenmesi için başlatılan çalışmaların sürdüğü bildirildi. Olay yerine gelen maktullerin yakınları sinir krizleri geçirdiler. Yakınları, çiftin kimseyle bir husumetlerinin olmadığını söylediler.
 

Bu haber toplam 1314 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri