Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Jetler bombardımanda

14 Temmuz 2008 / 14:37
HAKKARİ'nin Yüksekova İlçesi sınır bölgesinde belirlenen PKK yuvaları, gece boyunca savaş uçakları tarafından bombalanırken, sabah saatlerinde de aynı bölgeye karadan operasyon başlatıldı. Operasyona çok sayıda asker ve korucu katıldı.
PKK terör örgüne karşı karadan ve havadan operasyonlarını sürdüren Türk Silahlı Kuvvetleri, teröristlerin eylem için geçebilecekleri bütün geçiş güzergahlara özel eğitimli komandolar yerleştirirken, dün gece de Hakkari, Yüksekova ve Çukurca İlçesi'nde havadan uçak ve helikopter hareketliliği yaşandı. Yüksekova'nın Irak sınırında bulunan Doski mıntıkası ile Meydan Belek, Kandilli, Kadıköy Yaylası ile Sekran-Şavute bölgesindeki PKK yuvaları gece saat 00.30 sıralarında savaş uçakları tarafından bombalandı. Karadan da top atışları yapıldı. Operasyonların yoğun olduğu bölgeye sabah saatlerinde aralarında korucularında bulunduğu 50 araçlık konvoyla güvenlik güçleri sevk edildi.

Yüksekova 21'inci Sınır Jandarma Taktik Tugay Komutanlığı'ndan kalkan helikopterler de operasyon bölgesine uçtu. Hem havadan, hem karadan başlatılan geniş çaplı operasyona yaklaşık 500 asker katılıyor. Operasyonun sürdüğü sınır bölgesinde aralıklarla savaş uçakları uçuş yapıyor.
Kaynak:
Bu haber toplam 2392 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri