Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

KUR'AN-I KERİM YIRTMAYA PROTESTO!

30.05.2009 03:06
KUR'AN-I KERİM YIRTMAYA PROTESTO!
Yunanistan'ın başkenti Atina'da Müslüman göçmenler, geçen hafta yapılan asayiş operasyonu sırasında bir polisin Kur'an-ı Kerim sayfalarını yırtmasını kınamak ve Emniyet Teşkilatından ilgili Bakanlığın özür dilemesi talebiyle olaysız geçen bir protesto gösterisi gerçekleştirdiler.

Kent merkezindeki "Omonia" meydanında yapılan ve insan hakları örgütleri ve sol örgütlerin de katıldığı gösteride, göçmenlerin olası şiddet olaylarına karışmalarını engellemek amacıyla polis geniş güvenlik önlemleri aldı.

Sık sık Tekbir getiren, polisten özür taleplerini dile getiren ve " Irkçılığa ve İslamfobi'ye hayır" ifadesi yazılı pankartlar taşıyan göstericiler, Parlamento'nun bulunduğu Sindagma meydanına kadar yürüyüş yaptıktan sonra olaysız bir biçimde dağıldılar.

Kentin ana caddelerinin trafiğe kapatılmasıyla hayat durma noktasına gelirken, toplu taşıma araçlarının seferlerinin aksaması kent merkezine girmeye veya çıkmaya çalışanların yollarda kalmasına yol açtı.

Bu arada, Yunan-basın yayın organları, Müslüman göçmenlerin gösterisine tahmin edilenden çok az kişinin katıldığı yorumunu yaptılar.

Haberlerde, katılımın az olmasında, belli başlı Müslüman göçmen derneklerinin diyaloğu tercih etmelerinin rol oynadığı vurgulandı.

Bu haber toplam 1006 defa okunmuştur

Etiket(ler): , ,

DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri