Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Kabe'nin, Ramazan hazırlığı

22 Ağustos 2008 / 20:15
Ramazan Ayına Sayılı Günler Kala İslam Aleminin Kıblesi Kabe'de Hummalı Çalışmalar Sürüyor. 1 Eylül'de Başlayacak Olan Ramazan Ayı Nedeniyle Kabe'de Yenileme ve Tadilat İşleri 24 Saat Esasına Göre Durmaksızın Hızlı Bir Şekilde Devam Ediyor.
Ramazan ayına sayılı günler kala İslam aleminin kıblesi Kabe'de hummalı çalışmalar sürüyor. 1 Eylül'de başlayacak olan Ramazan ayı nedeniyle Kabe'de yenileme ve tadilat işleri 24 saat esasına göre durmaksızın hızlı bir şekilde devam ediyor.

Ramazan ayına yetiştirilmek üzere mevcut canlı yayın kameraları yerlerinden sökülerek gözden geçirilirken, klima ve elektrik sistemleri de kontrol edildi. Bazı bölümleri yıpranmış olan Kabe örtüsü ise kısmen yenilendi. Özellikle değişim sırasında kesilen bölgede geniş önlem alınarak görevlilerin rahat çalışması için bölgeye hiç kimse yaklaştırılmadı. Yapılan yamanın geçici olduğu yakında Kabe örtüsünün tamamen değişeceği de ifade edildi.

Kabe'de Ramazan ayı öncesinde yaşanan yoğunluk nedeni ile güvenlik önlemleri artırılırken, hacılara acil müdahale edilmesini sağlamak için seyyar sağlık timleri de oluşturuldu.

Mescidi Haram çevresinde ise yeniden yapılan düzenleme ile de Kabe'nin batı ve doğu kısımlarında yüzlerce büyük ağır iş makinesi durmaksızın gece gündüz çalışıyor. Hacı adayların daha rahat ibadet yapmaları için başlatılan inşaat çalışmaları tüm hızıyla devam ederken, oluşturulan temizlik timleri ise 24 saat aralıksız hizmet veriyor.sondakika
Bu haber toplam 2382 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri