Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Kuveyt ajansına göre gidecek bakanlar

29.03.2009 07:14
Kuvyet'in resmî haber ajansı KUNA, Başbakan Erdoğan'ın yerel seçimlerden sonra kabinede 'mini revizyon'a gitme niyetinde olduğunu yazdı.

Başbakan Erdoğan, dün NTV televizyonunda yaptığı açıklamada "Eğer gerek olursa kabinede değişiklik olabilir. Bu konuda olmazsa olmaz bir kuralımız yoktur. Yorulmuş olan arkadaşlarımız değiştirilebilir ama gündemimizde şu an için böyle bir şey yok." demişti.

KUNA'nın hükümet kaynaklarına dayandırdığı haberinde 'mini' revizyonla kızağa çekilecek bakanlar listesinde tam 13 isim olduğu öne sürüldü. İddiaya göre Milli Savunma Bakanı Vecdi Gönül, Maliye Bakanı Kemal Unakıtan, Dış Ticaretteen Sorumlu Devlet Bakanı Kürşad Tüzmen, Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, Enerji Bakanı Hilmi Gürel ve Sağlık Bakanı Recep Akdağ dinlendirilecek isimler arasında yer alıyor.

Haberde, adlarının açıklanmasını istemeyen kaynakların bildirdiğine göre Erdoğan, çogunlugu 7 yıl boyunca görevde olan bakanların yerine, kabineye hükümetin yeni programını hem yurtiçinde hem de dışarında uygulamaya koyabilecek yeni ve genç simalar eklemek istiyor. Küresel mali ve ekonomik kriz ile artan işsizlik de kabine revizyonunun önemli etkenleri arasında gösteriliyor.

Bu haber toplam 1064 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri