Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Kaçırılan Hemşire Kaçırılmamış!

21 Temmuz 2008 / 08:22
ABD'nin İstanbul Başkonsolosluğu'na yapılan saldırıdan sonra, kimliği belirsiz kişiler tarafından kaçırıldığını söylemişti
Polisin alarma geçmesine neden olan 22 yaşındaki Geçgin'in, ayrı yaşayan anne ve babasının ilgisini çekmek için hikáye uydurduğu belirlendi.

'Yaralıya baktım'

İstanbul polisi, başkonsolosluğa düzenlenen saldırının ardından olay yerinden otomobiliyle kaçan 4'üncü saldırganı ararken, Kavacık'ta baygın bulunan hemşire Geçgin, annesinin Mecidiyeköy'deki evinin önünden kaçırıldığını ve kendisine zorla yaralı bir kişinin tedavi ettirildiğini öne sürdü. Teröriste müdahale etmiş olabileceği düşünülen Geçgin, tedavisinin ardından Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü'ne, daha sonra da Asayiş Şube Müdürlüğü'ne götürüldü. Geçgin tanımadığı kişiler tarafından, zorla bir otomobile bindirildiğini götürüldüğü bir villada bir yaralıya tıbbi yardımda bulunduğunu sonra, darp edilerek bırakıldığını anlattı.

Tecavüze uğradığını söyledi

Ancak sorgu uzmanları Müzeyyen Geçgin'in ifadelerindeki çelişkilerden şüphelenerek olayı bir daha anlatmasını istedi. Sıkıştırılan Geçgin anlattıklarının yalan olduğunu söyleyip, bu kez de, internette tanıştığı bir kişi tarafından tecavüze uğradığını ve bu nedenle kaçırıldığını ileri sürdü. Bu gelişme üzerine Müzeyyen Geçgin'in internette tanıştığı A.G. gözaltına alındı. Geçgin'le birkaç kez kendi isteğiyle beraber olduklarını anlatan A.G, olay gecesi görüşmediklerini iddia etti. A.G.'nin gösterdiği tanıklar da Geçgin'in yalan söylediğini iddia etti.

3'üncü kez sorgulandı

Gelişmeler üzerine Müzeyyen Geçgin üçüncü kez sorguya alındı. Polislere yalan söylediğini itiraf eden Geçgin, annesi ve babasının ayrı yaşadığını, onların ilgisini çekmek için böyle bir oyuna başvurduğunu anlattı. Geçgin, olay günü eczaneden aldığı bir şırıngayla önce bileğini kanattığını, daha sonra akan kanı yüzüne sürerek darp edildiği izlenimi verdiğini itiraf etti. Gözyaşları arasında ifadesini tamamlayan Geçgin "Yaptıklarıma çok pişmanım" dedi. Geçgin daha sonra savcılık emri ile serbest bırakıldı. Geçgin hakkında 'suç uydurmak' suçundan dava açılıp açılmayacağına Beykoz Cumhuriyet Savcılığı'nın yapacağı soruşturmada karar verilecek.
Kaynak:
Bu haber toplam 1794 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri