Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Kaçmaz'ın köstebeği çete dostu

05.09.2009 13:55
Sincan hakimi Osman Kaçmaz’ın bilgi sızdırdığı eski başsavcıya çete liderinden övgü!
Sincan hakimi Kaçmaz'ın 'dinleniyorsun' bilgisini sızdırdığı eski Başsavcı Özdemir'in, Nusret Argun'un liderliğini yaptığı organize suç örgütünü koruyup kolladığı ortaya çıktı. Çete lideri Başsavcı için "Delikanlı adam" diyor.

Konya organize polisinin 'Final' kod adlı çete operasyonunda, Sincan 1. Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı Osman Kaçmaz'ın 'teknik takip altındasın' bilgisini sızdırdığı Konya eski Cumhuriyet Başsavcısı Mehmet Fatih Özdemir, dinlemeye takılmaktan kaçamadı. Kurduğu organize suç örgütü aracılığıyla 10 milyar dolar haksız kazanç elde ettiği belirtilen çete lideri Nusret Argun'a ait otelde defalarca toplantıya katıldığı polis kamerası tarafından görüntülenen Özdemir'in, çeteye hamilik yaptığı iddianamede ve polis fezlekesinde yer aldı.

BAŞSAVCI SAHİP ÇIKIYOR

Nusret Argun'un kendisi ile birlikte örgüt yöneticiliği suçundan tutuklanarak cezaevine gönderilen arkadaşı Naci Kalay ile yaptığı bir görüşmede, Konya'da Özdemir başsavcı olduğu sürece rahat edeceklerini söylediği kayıtlara geçti. Görüşmede Argun'un, "Başsavcı çok delikanlı bi adam. Bizim de çok sevdiğimiz bi insan. Bize de gövdesini siper edip, sahip çıkan adam. Tamam mı ağabeycim" şeklindeki sözleri, başsavcı ile çete arasındaki ilişkiyi deşifre eden delil olarak fezlekeye girdi.

TELEFONDA YARDIM TALEBİ

Konya Adliyesi'nden soruşturma izni alamadığı için operasyonu Adana Özel Yetkili Cumhuriyet Savcıları ile yürüten organize ekipleri, baskının yapıldığı gün Argun ile Özdemir'in bir konuşmasına daha tanık oldu. Kayıtlara göre, ev ve işyerlerinde polisin arama yaptığını söyleyen Nusret Argun'a, Özdemir şu karşılığı veriyor: "Benim de haberim yok. İzindeyim de. İzni Adana'dan almışlardır" diyor.

Öte yandan hakkında inceleme başlatılan Kaçmaz, "Bu iş engizisyon yargılamasına döndü" dedi.

Dinlendiği aklına gelmedi

Arkadaşı Konya eski Başsavcısı Mehmet Fatih Özdemir'e 'dinlendiği' konusunda bilgi sızdırdığı tespit edilen Osman Kaçmaz'ın üçüncü bir kişi aracılığıyla haber gönderdiği iddia edildi. Ancak Özdemir hakkında teknik takip kararı alındığını Şeyhmus Ernas isimli kişiye aktararak haber ulaştıran Kaçmaz da teknik takibe takıldı. Buna göre, Kaçmaz, aracı Şeyhmus Ernas'a, Özdemir'e dinlendiği bilgisini vermesini istiyor ve bu bilgiyi kendisinin verdiğinin özellikle belirtilmesini vurguluyor.
Bu haber toplam 3864 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri