Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Kadeh polemik yarattı

14 Ağustos 2008 / 16:24
Ertuğrul Özkök Erdoğan'a kadeh kaldırtmanın hayaliyle yanıp tutuşuyor. Mehmet Barlas'tan cevap var.
Hürriyet gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Ertuğrul Özkök, Başbakan'a yan masaya portakal suyu dolu kadehini kaldırsa, şortuyla tatilcilerin arasına karışsa normalleşme sayılacağını söyledi. Bu görüşü ntvmsnbc Mehmet Barlas ve Nihal Karaca'ya sordu. Barlas Özök'e empatiyle cevap verdi:

ERDOĞAN ÖZKÖK'E BÖYLE YAP DESE

Bütün köşeyazarları elimize kalemi aldığımızda kimlerin nasıl davranacağı konusunda yol gösteriyoruz. Bu arada birbirimize de yol göstermemiz gerekiyor. Mesela Ertuğrul Özkök, AK Parti'ye oy veren seçmenlerin karnını kaşıyan adamlar olduğunu yazan kendi yazarına “Böyle yapma” dedi mi? Kendi sütunlarında böyle bir uyarı görmedim hiç. Acaba Tayyip Erdoğan, Ertuğrul Özkök'e “şöyle yap, böyle yapma” dese, Ertuğrul Özkök bunu dinler mi? Tayyip Erdoğan'ın içki içmediğini herkes biliyor. Yani kadehini kaldırıp içki içenleri teşvik etmesi mi bekleniyor? Onun inaçlarına aykırı bu.

ÖYLEYSE EN DEMOKRAT EDA TAŞPINAR
Eğer tatil yapmak ve tatilde mayo giymek demokratlığın, laikliğin göstergesiyse Eda Taşpınar Türkiye'nin en demokrat ve en laik insanıdır. Kendisi bilir, yani ne yapacağını Ertuğrul Özkök'e soracak hali yok. AK Parti'yi Ertuğrul Özkök mü kurdurdu? Herhalde Tayyip Erdoğan işini Ertuğrul Özkök'ten daha iyi bilir. Ertuğrul Özkök böyle şeylere meraklıysa Hürriyet'in tirajını 1 milyona çıkarsın, en azından Zaman'ı geçsin.

ŞORTLU ERDOĞAN'I MEKANLARINDA İSTEMEZLER

Zaman ve Yeni Aktüel yazarı Nihal Bengisu Karaca ise “Tesettürün normalliğini anlamamış bir gazeteden normalleşme önerileri mi?!” diye sordu ve “kadeh kaldırma” önerisini “jest olarak manalı bulacağını, hoş karşılayacağını” söyledi. Karaca, Başbakan'ın şort ya da mayoyla tatilcilere karışması konusunda ise farklı görüşte: “Bilakis Özkök'ün 'normalleşme olur, iyi olur' diye düşüneceğini sandığı kitleler, muhafazakar insanları tatil-deniz-otel konsepti içinde görmeyi, onlarla öyle mekanlarda karşılaşmayı değil, mümkünse hiç yüzyüze gelmemeyi tercih eden kitleler.”
Kaynak:
Bu haber toplam 856 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri