Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Derbi öncesi Kadıköy karıştı

25.10.2009 18:58
Dev derbi öncesi sinirler yükseldi. Taraftarlar arasında Kadıköy'de resmen savaş çıktı. Tansiyon giderek tırmanıyor...
Turkcell Süper Lig'de bu akşam yapılacak Fenerbahçe-Galatasaray derbisi öncesi konuk Galatasaraylı taraftarlar Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Stadı'na gruplar halinde geldi.

Boğaziçi Köprüsü istikametinden araçlarla stada yaklaşık 300 metrelik bir mesafeye kadar gelen taraftarlar daha sonra buradan polis çemberi içinde giriş kapısına getirildiler. Galatasaray taraftarlarının gelişi sırasında polis tarafından yoğun güvenlik önlemleri alınmasına karşın, zaman zaman istenmeyen olaylar da yaşandı. Fenerbahçeli taraftarlarca atılan bir taş nedeniyle Galatasaraylı bir taraftar başından yaralandı. Başında yoğun kanama olan taraftara ilk müdahale polis ekiplerince yapılırken, daha sonra ambulansa götürüldü.

Galatasaray taraftarlarının geliş yönünde bekleyen bir grup Fenerbahçe taraftarı, bir anda yola inerek, içinde Galatasaraylı taraftarların bulunduğu araçlara saldırmak istedi. Ellerinde sopalar ve taşlar bulunan taraftarları polis uzaklaştırırken, bu sırada bazı araçların hasar gördüğü gözlendi.

Öte yandan, alkollü oldukları gözlenen bir grup Fenerbahçeli taraftar ile polis arasında arbede yaşandı. Polisin, Galatasaray taraftarlarının geliş yönünde bulunan Fenerbahçeli gruba hızlı hareket etmeleri yönünde uyarısı sonrası gerginlik yaşanırken, Fenerbahçeli taraftarlarca atılan bir bira kutusunun görevli bir polisin suratına isabet etmesi sonucu ortam bir anda gerildi. Güvenlik güçleri grubu, cop ve biber gazı kullanarak dağıttı.

Olaylar sırasında Fenerbahçeli bazı taraftarların gözaltına alındığı görülürken, Galatasaraylı taraftarların içinden de bazılarının polis tarafından alınarak, stada sokulmadığı görüldü.

Bu haber toplam 1660 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri