Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Kadının kadına büyü oyununu polis bozdu

30 Nisan 2008 / 21:08
Girdikleri evlerde 'Sende büyü var' diyerek bin kişiyi dolandıran 50 kişilik çete, 6 kentte yapılan 'Karabüyü' operasyonuyla çökertildi. Kadın zanlıların, mağdurlarını sadece kadınlardan seçtiği belirlendi.
İstanbul başta olmak üzere 6 kentte falcılara ve büyücülere yönelik düzenlenen operasyonlarda, bin kişiyi dolandıran çete çökertildi.

İstanbul, Ankara, Bolu, Düzce, Kırıkkale ve Kocaeli'de polis, girdikleri evlerde 'Size büyü yapılmış' diyerek dini duyguları istismar yoluyla dolandırıcılık yaptıkları ihbarını aldığı Durmuş P. liderliğindeki 50 kişilik çeteye yönelik 'Karabüyü' adlı operasyon düzenledi. Operasyonda, 25'i kadın, 7'si çocuk toplam 50 kişi gözaltına alındı.

ALTINLARI VER DEDİLER, VERDİM

Yapılan incelemede, kadınların fal ve büyücülük yöntemiyle dolandırıcılık yaptıkları ve ziynet eşyalarını erkeklerin paraya çevirerek lüks içinde bir hayat sürdükleri belirlendi. Çetenin mağdurları ise sadece kadınlar arasından seçtiği belirtildi. Mağdurlardan biri, çete üyesiyle arkadaşını ziyaret sırasında karşılaştığını söyleyerek, “Bize şah kızı olduklarını ve Allah tarafından gönderildiklerini söylediler. Sende büyü var, bozmak için altınlarını ver dediler, ben de verdim. Dışarı çıkın, büyüyü bozup çay demleyeceğiz dediler, yarım saat sonra geldik, ne altınlar ne de kadınlar vardı” dedi. Bir başka mağdur ise, “Büyünün bozulması için evde ne kadar para, altın varsa getirmemi istediler, 170 YTL ile 17 yıllık evlilik yüzüğüm gitti" diye konuştu.

Yeni Şafak - Ertan Kılıç

Bu haber toplam 10186 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri