Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Kritik 'Kafes' Görüşmesi

15.02.2010 20:01
Askeri savcı Ergenekon savcısı ile 'Kafes' Eylem Planını görüştü.

Kuzey Deniz Saha Komutanlığı Askeri Savcısı, Ergenekon soruşturması savcılarından Ercan Şafak ile görüştü. Görüşmede 'Kafes Operasyonu Eylem Planı'nın gündeme geldiği ifade edildi.

 

Beşiktaş'taki İstanbul Adliyesi'ne saat 15.00 civarında gelen askeri savcı, Ergenekon soruşturmasını yürüten savcılardan Ercan Şafak ile görüştü. Askeri savcının, Ergenekon savcısı Şafak'tan 'Kafes Operasyonu Eylem Planı' adlı soruşturmayla ilgili olarak bilgi aldığı ifade edildi.

 

Askeri savcı elinde Amirallere suikast iddianamesinin soruşturma numarası olan 2009-1570 sayılı yazılı bir zarfla adliyeden ayrıldı. Askeri savcıyı, İstanbul Cumhuriyet Başsavcı Vekili Turan Çolakkadı ve Savcı Ercan Şafak, birlikte uğurladı. Çolakkadı adliye çıkışında askeri savcı ile asansörde karşılaştıklarını belirtti. Savcı Şafak ise askerle ilgili soruşturmalarda askeri savcıyla birlikte çalıştıklarını ifade etti.

 

Kafes soruşturması kapsamında Güney Deniz Saha Komutanı Kadir Sağdıç ve İzmir Foça Çıkarma Gemileri Komutanı Tuğamiral Mehmet Fatih Ilğar'ın İzmir'de ifadelerinin alınması bekleniyor.

 

Bu haber toplam 970 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri