Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Kafes Planı'ndaki İmza Gerçek

29.11.2009 22:17
Adli Tıp Kafes Eylem Planı adlı belgedeki imzanın emekli Yarbay Ercan Kireçtepe'ye ait olduğu tespit etti.

Kamuoyunda büyük infiale sebep olan 'Kafes Eylem Planı'yla ilgili önemli bir gelişme yaşandı. Adli Tıp, emekli Binbaşı Levent Bektaş'ın bilgisayarında bulunan belgenin altındaki imzanın, emekli Yarbay Ercan Kireçtepe'ye ait olduğunu belirledi.

Kafes Eylem Planı'nda Türkiye'yi dünyadan kopartacak kimi eylemlere ilişkin hazırlıklar olduğu öne sürülüyordu.

'Kafes Eylem Planı' son birkaç haftadır Türkiye'nin en çok konuştuğu konuların başında geliyor. Bunun sebebi de plan ekseninde devam ettirilen soruşturmada gündeme gelen "şok" iddialar.

İşte gün be gün kafese giden yol...

12 Ocak 2009
Avukat Hüseyin Buzoğlu ve emekli Albay Mustafa Levent Göktaş gözaltına alındı. Buzoğlu serbest bırakıldı, Göktaş ise tutuklandı.

3 Şubat 2009
Köylülerin ihbarı üzerine Beykoz'da ormanlık alanda yapılan kazıda her biri 500 gram ağırlığında 27 adet TNT kalıbı ve 100 gr C4 patlayıcı bulundu.

29 Şubat 2009
Ergenekon savcılarına bir mektup geldi. İhbar mektubunda, bulunan mühimmatın Emekli Albay Levent Göktaş'a bağlı bir hücreye ait olduğu ileri sürüldü.

14 Nisan 2009
Savcılığa konuyla ilgili ikinci ihbar mektubu ulaştı. Bu mektupta ise Levent Göktaş'ın serbest bırakılmaması halinde, bazı emekli ve muvazzaf subayların, Ergenekon savcılarına yönelik suikast planı yaptıkları iddia edildi.

21 Nisan 2009
Ergenekon soruşturması kapsamında, Bedrettin Dalan'a ait Poyrazköy mevkiindeki ormanlık arazide kazı çalışması başlatıldı. Yapılan kazılarda 15 dolu - 7 boş lav silahı, 450 gr. C4 patlayıcı, 14 el bombası, 45 sis bombası, 7 hakem bombası, 23 işaret fişeği, 5 bombalı bubi tuzağı, 38 saniyeli fitil, 30 metre infilak fitili, 24 fünye, 3 gösteri bombası, yaklaşık 3000 adet fişek bulundu.

24 Nisan 2009
Mahkemede ifadeleri alınan Deniz Yarbay Ercan Kireçtepe, Deniz Binbaşı Emre Onat ve emekli Binbaşı Levent Bektaş tutuklandı. Yarbay Mustafa Turhan Ecevit ise görevde olduğu için gözaltına alınamadığından 3 gün sonra tutuklandı.

CD'de Kriptolamayla Gizlenmiş Kafes Eylem Planı
Güvenlik güçleri Emekli Binbaşı Mustafa Levent Bektaş'ın ofisini bastı. Ofiste çok sayıda CD ele geçirildi. CD'lerden biri olayı soruşturan güvenlik birimlerinin dikkatini çekti. Görünürde bir film içeriyordu fakat inceleme derinleşince CD'de kriptolama programıyla gizlenmiş "Kafes Eylem Planı" isimli dokümana ulaşıldı.

20 Kasım 2009
Bu tarihe kadar toplam 29 askeri personelin ifadesi alındı.

27 Kasım 2009
İstanbul Adliyesi'ne getirilen Deniz Piyade Kurmay Albay Mücahit Erakyol, Deniz Kıdemli Albay Levent Gülmen ve Yarbay Halit Özsaran, tutuklanarak cezaevine kondu. 3 subayla birlikte operasyon kapsamında tutuklanan muvazzaf ya da emekli subay sayısı 10'a ulaşmış oldu.

29 Kasım 2009
Adli Tıp Kafes Eylem Planı adlı belgedeki imzanın emekli Yarbay Ercan Kireçtepe'ye ait olduğu tespit etti.

Korkunç Eylem İddiaları
"Kafes eylem planı" adlı belgede Türkiye'yi dünyadan kopartmak amacıyla yapılacak birbirinden kanlı eylemlerin hazırlıklarının bulunduğu ileri sürülüyordu. 

Bu haber toplam 1322 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri