Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Kafesçiler telaşla kimi aradı?

26.11.2009 17:29
Kafes planının geçmişteki uygulamaları yavaş yavaş gün yüzüne çıkıyor.

Deniz Kuvvetleri Komutanlığı içerisinde yapılanan ekibin oluşturduğu cunta faaliyeti Ergenekon davasını sürdüren savcılara gönderilen bir ihbar mektubuyla ortaya çıkmıştı. Mektupta azınlık grupları üzerinden yürütülecek akıl almaz eylemler tüm detaylarıyla anlatılıyordu. Kafes planın 'Özel Operasyon Gücü Komutanlığı' başlığı altında yer alan maddelerden birinde "Meydana gelebilecek hukuki durumlarda Özel Operasyon Gücü Komutanlığı'nın onayını almak suretiyle Avukat Serdar Öztürk'den destek alınabilecektir" ifadeleri yer alıyordu.

Planın bu maddesi Nisan ayında gözaltına alınan subaylar tarafından aynen hayata geçirilmiş. 25 Nisan 2009 tarihinde Bedrettin Dalan'ın sahibi olduğu İSTEK Vakfı'na ait arazide bulunan cephaneliklerle ilgili gözaltına alınan subayların ilk olarak Ergenekon tutuklusu emekli Albay Levent Göktaş'ın avukatı Serdar Öztürk'ü aradıkları ortaya çıktı.

Kafes Planı'nda yer alıp uygulamaya konan diğer maddeler

Kafes planı: Gayri Müslimlere ait mezarlıklara yönelik olarak sansasyonel eylemler icra edilecek.

Olay: Zeytinburnu'nda bulunan Balıklı Rum Ortodoks Mezarlığı'nda yaz aylarında yaşanan saldırılarda ortaya çıkmıştı. Yaz başından eylül ayı sonuna kadar 90'u aşkın mezar tahrip edimişti

Kafes planı: Tanınmış işadamı ve sanatçılardan belirlenen bir ya da bir kaçı kaçırılacak.

Olay: Kafes Eylem Planı'nın hazırlandığı mart ayında kendisine Gayrettepe'deki Emniyet Amirliği'nden davet geldiğini ve koruma verilmek istendiğini belirten Şavata, "Ben de bu 'Kafes'in içindeyim. Beni de kaçırmak istiyorlar. Bana emniyetten iki kere davet geldi. 'Sizi koruma altına almak istiyoruz' demişti. Taraf gazetesi yazarı Seven Nişanyan ölüm tehdidi almıştı.

Kafes planı: Azınlıklara tehdit telefonları açılacak ve tehdit mektupları gönderilecek

Olay: 9 ayrı Ermeni okulu ve birçok cemaat kurumuna gönderilen tehdit mektubunun bir bölümünde 'Yoksa ne kadar Ermeni'nin öldürüldüğünü tabutlar halinde saymak zorunda kalırsınız.' mektubu gönderilmişti.

Bu haber toplam 1244 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri