Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

'Kafes'te 3 Şok Tutuklama

27.11.2009 21:16
'Kafes Eylem Planı' ile ilgili olarak adliyeye çıkarılan üç subay tutuklandı

'Kafes Eylem Planı'yla ilgili olarak daha önce serbest bırakılan ve iki gün önce haklarında yakalama kararı çıkartılan 2 albay ile bir yarbay, tutuklandı. Askerler tutuklanmalarının ardından Beşiktaş İnzibat Bölük Komutanlığı'na götürüldü
İçinde Ermeni cemaatine yönelik saldırı, adaların bombalanması, gibi birçok yasadışı olayın tezgahlandığı "Kafes Eylem Planı" ile ilgili Albay Mücahit Erakyol, Albay Levent Gülmen ve Yarbay Halil Özsaraç saat 19.00 sıralarında Beşiktaş'taki İstanbul Adliyesi'ne getirildi. Haklarında yakalama kararı bulunan askerler, adliyedeki işlemlerinin ardından nöbetçi 13. Ağır Ceza Mahkemesi tarafından "Yasa dışı terör örgütüne üye olmak" suçlamasıyla tutuklandı.

Şahıslar hakim ve savcıların kullandığı protokol kapısından dışarı çıkartıldı. Perde gibi subayların önünde duran görevli erler basın mensuplarının görüntü almaması için uğraş verdi. Görevli erler basın mensuplarına nakil esnasında da görüntü aldırmamaya çalıştı. Tutuklu subaylar Beşiktaş İnzibat Bölük Komutanlığı'na götürüldü.

Bu haber toplam 1042 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri