Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Kalbinden bıçakladılar

17 Ekim 2008 / 10:20
7 ay önce Kumkapı sahilinde kalbinde rambo bıçağı saplı bulunan cesedin sırrı çözüldü.
7 ay önce cesedi Kumkapı sahilinde kalbinde rambo bıçağı saplı olarak çıkartılan gencin, eşi ile iş arkadaşının yasak aşkına kurban gittiği ortaya çıktı.

Savcılığın bilgisi dahilinde olayla ilgili çalışma başlatan İstanbul Asayiş Şube Müdürlüğü Cinayet Büro Amirliği ekipleri, kayıp ilanlarını değerlendirerek, cesedi bulunan kişinin Adıyaman'dan kayıp olduğu bildirilen ve eşkali ile fiziksel özellikleri tutan Suat A'ya (31) ait olduğunu tespit etti.

Annesi Ayişe A'nın verdiği bu ilan yardımıyla kimliği ortaya çıkartılan Suat A. ile yakın çevresini araştıran polis, bu kişinin, geçen yıl Adıyaman'dan eşi Fatma A. ve 2 çocuğuyla İstanbul'a taşınarak fırıncılık yaptığını ve bu yılbaşından itibaren ortada görünmediğini belirledi.

Bu süreçte, ifadesi alınan ve Suat A'nın kaybolmasından sonra Adıyaman'a geri dönen Fatma A. ile cinayet öncesi yılbaşı dolayısıyla İstanbul'a gelen anne Ayişe A'nın ifadeleri farklılıklar gösterdi.

EŞİ KAYIP İLANI VERMEMİŞ

İfadelerin doğruluğunu tespit etmeye çalışan polis, ifadesinde eşi için kayıp ilanı verdiğini söyleyen Fatma A'nın böyle bir ilan vermediğini ortaya çıkardı.

ÇİÇEKÇİ ABUZER İLE GÖNÜL İLİŞKİSİ

Bu durumdan kuşkulanan polis, Fatma A'ın küçük kız kardeşi Asiye D'nin de ifadesini aldı. D. ifadesinde, ablasının taşınmadan önce Adıyaman'da çiçekçilik yapan Abuzer G. ile gönül ilişkisi kurduğunu ve İstanbul'da eniştesi Suat A. ile kavga ettiği için Adıyaman'a geldiğini, aile büyüklerinin araya girmesiyle barışarak geri döndüğünü söyledi.

KESİLEN PARK CEZASI YALANINI ORTAYA ÇIKARDI

Dedektifler, İstanbul'a hiç gitmediğini söyleyen çiçekçinin, İstanbul'da yanlış park yüzünden yeni aldığı otomobilin plakasına ceza kesildiğini tespit edince Abuzer G'yi, sevgilisi Fatma A, kadının kardeşi Asiye D. ve eşi Yunus D. ile çiçekçide çalışan Sıtkı A. ile birlikte gözaltına alındı..

TIRTIKLI BIÇAK KALBİNDE KALDI

Suçlarını itiraf ettikleri öne sürülen zanlılar, karısının verdiği bilgiler ışığında Suat A'yı Küçükçekmece'de fırıncılık yaptığı adreste bulup otomobille sahile götürdüklerini, sahilde Abuzer G.'nin Suat A.'yı 4 yerinden bıçaklayarak öldürdüğünü iddia etti. Cesedi, kenarları tırtıklı olan bıçak çıkmayınca öylece denize attıklarını söyledikleri öğrenildi. 2'si kadın 5 zanlı adliyeye sevk edildi
Kaynak:
Bu haber toplam 1012 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri