Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Kalkan Vizeler Esnafı Sevindirdi

16.11.2009 16:59
Suriye ile Türkiye arasındaki vizesiz geçişler esnafa yaradı

Hatay Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı A. Kadir Teksöz, Suriye ve Türkiye arasındaki vizesiz geçişlerin halkları yakınlaştırdığını bu yakınlaşmanın da esnafa yaradığını söyledi.

Hatay Havaalanının açılmasının ardından Türkiye-Suriye arasında vizesiz geçişlerin sağlanmasıyla küçük esnafın ekonomik açıdan yeni bir döneme girdiğini ifade eden HESOB Başkanı Teksöz, "Vizenin kalkmasıyla, iki ülke insanı daha da yakınlaşmıştır ve bu yakınlaşma esnafımıza da yaramıştır. Suriye'den gelen vatandaşların çok iyi karşılanması, özellikle otellerimizin ve Lokantalarımızın bu konuda dikkat etmeleri, işyerlerimizin devamlı açık tutulması komşu ülke vatandaşlarımızın açısından önem arz etmektedir." dedi.

 

Mobilyacılık ve ayakkabıcılık sektörü için AB Hibe projelerinden yararlandıklarını belirten Teksöz, 195 dönümlük arazi üzerine yeni mobilyacılar sitesi kurulması için girişimler başlattıklarını söyledi. AB-IPA bütçesinden istihdam projeleri hazırlayarak esnafın önünü açmaya çalıştıklarını da ifade eden Başkan Teksöz, "Küçük esnafımızın büyük markaların altında ezilmemeleri için gece-gündüz çalışıyoruz. Tüm yönetim kurulu üyelerimizin ve 70 oda başkanımızın da desteğiyle yeni projeler hazırlayarak, hem istihdam oluşturmak hem de esnafımızı kalkındırmak için çalışıyoruz." diye konuştu.

Bu haber toplam 990 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri