Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Kamer Genç öyle bir saçmaladı ki

24.03.2009 19:20
Kamer Genç, AK Parti'nin seçimlerde oylarını arttırması halinde, demokratik rejimin tehlikeye gireceğini savundu.

Siyasi partilerin oy oranlarındaki değişikliği belirleyen unsurun "halk oyları" olduğunu, halk oylarının siyaseti şekillendirmesinin ise "demokrasinin tecelli etmesi" anlamına geldiğini unutan Tunceli Bağımsız Milletvekili Genç, "AK Parti, oylarını artırırsa demokratik rejim tehlikeye girer" tehdidinde bulundu

Tunceli'ye gelerek Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Belediye Başkan Adayı Mazlum Arslan'ı seçim bürosunda ziyaret eden Milletvekili Kamer Genç, seçime ilişkin açıklamalarda bulundu.

Türkiye'nin bir çok ilini gezerek hemşehrilerinden 29 Mart yerel seçimlerinde CHP'yi desteklemeleri ve AKP'ye oy vermemelerini isteyen Genç, AK Parti Tunceli Belediye Başkan Adayı'nın seçimlerden çekilmesini istedi.

AK Parti'nin Tunceli'de beyaz eşya dağıtımı yaparak ayağına kurşun sıktığını söyleyen Genç, "Tuncelili vatandaş AK Parti'liye oy verdiği zaman, (Bunlar buzdolabına çamaşır makinesine satıldı) diyecekler." şeklinde konuştu.

AK Parti'nin Türkiye ve Tunceli'de oylarının artmaması için çalışmalar yürüttüğünü ve bu amaçla da Tunceli'ye geldiğini ifade eden Genç, "Seçime giderken tek isteğimiz AK Parti'nin burada oy almaması, çünkü AK Parti, Türkiye'de oy aldığı zaman, Tayyip'in önünü kesmek mümkün olmayacak, demokratik rejim tehlikeye girecek. Bunu en iyi gören ben olduğum için Türkiye'nin her tarafına gidiyorum, en azından AK Parti'nin hak ettiği kimliği halka tanıtmaya çalışıyorum. Buraya geliş amacımda budur." dedi.

AK Parti Tunceli Belediye Başkan Adayı'nın adaylıktan çekilmesini isteyen Genç, "AK Parti'de liste başı olan aday iyi bir arkadaşımız. Yakından tanıdığımız bir arkadaş ancak, ona oy veren, parayla oy veriyormuş buzdolabı sayesinde veriyormuş gibi bir görüntü oluştu. Bu da insanları rencide edici bir durumdur. Ben bu adayın yerinde olsam adaylıktan çekilirim." diye konuştu.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Tunceli Belediye Başkan Adayı Mazlum Arslan ise Milletvekili Genç'in seçim bürosuna ziyaret ederek kendilerine destek vermesinden ötürü teşekkürlerini iletti. 

HABERVAKTİM 


Bu haber toplam 908 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri