Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Kamer Genç rahat durmuyor

23 Aralık 2008 / 16:36
Tunceli Bağımsız Milletvekili Kamer Genç, 'Milletvekillerinin kafasına kurşun sıkacaksın' diye bir şey söylemedim.
İzmir'de yaptığı bir konuşmada 'Milletvekillerinin kafasına kurşun sıkmak lazım' dediği iddia edilen Tunceli Bağımsız Milletvekili Genç, TBMM'de konuyla ilgili basın toplantısı düzenledi.

İzmir'de 21 Aralık günü 9 Eylül Demokrasi ve Cumhuriyet Platformu'nun toplantısına davet edildiğini belirten Genç, yaklaşık bin kişinin katıldığı toplantıda 1 saat süren bir konuşma yaptığını söyledi.

Genç, birçok insanın kendisine 'tek başına muhalefet yapıyorsun' dediğini hatırlatarak, bunun çok hoşuna gitmediğini söyledi.

Bütün muhalefet milletvekillerinin her şeyi enine boyuna söylediklerini kaydeden Genç, konuşmasında bunun çok haksız bir söylem olduğunu dile getirdiğini ifade etti.

Eskiden iktidar grubunda bulunanların da kendilerine yönelik eleştirilere hassasiyet gösterdiklerini anlatan Genç, "'Bunlar ne söyleseniz aldırmıyor, sorumluluk duygusu yok, utanma duygusu yok, gidip kafasına kurşun sıkacak halimiz de yok' dedim.

Bazı gazetelerde 'Kamer Genç milletvekillerinin kafasına kurşun sıkacaksın dedi' diye yazdılar. Ben böyle bir şey söyler miyim? Kurşuna en fazla karşı olan, meşru olmayan zeminlerde mücadeleye karşı olan bir insanım. Böyle bir şey söylemedim" diye konuştu.

Muhatabının milletvekilleri değil siyasi iktidar olduğunu söyleyen Genç, siyasi iktidarda sorumluluk duygusu, utanma duygusu olmadığını dile getirdiğini söyledi. Ortaya koyduğu iddialara cevap verilmediğini belirten Genç, eskiden politikacıların kendileriyle ilgili olumsuz iddialar karşısında utancından yere battıklarını belirtti.

İnsanların sözlerini saptırmakla bir yere varılamayacağını kaydeden Genç, bu yalanların yatsıya kadar süreceğini söyledi. Bir AK Parti Grup Başkanvekili'nin çıkıp 'ben lafa bakarım, adama bakarım' dediğini hatırlatan Genç, "Senin adamlığın, lafın ne kardeşim. Ben seni tanımıyor muyum" dedi.

İktidarın hiç kimsenin konuşmamasını, kanunların müzakere edilmeden geçmesini istediğini savunan Genç, sözlerinin saptırıldığını ve maksadıyla kıyaslanmayacak bir zemine oturtulmaya çalışıldığını, bunun üzerine bu açıklamayı yapmak zorunda kaldığını kaydetti.

Açıklamalarının sonunda basın mensuplarının sorularını cevaplayan Genç, 'Silah taşıyor musunuz?' sorusuna, "Silah taşımıyorum. Ruhsatlı silahım var ama taşımıyorum. Zaman zaman bazı arkadaşlar geliyor, 'sen kendini kolla, senin yaşamın sona erer' diyor. Ama biz böyle korkulara, laflara pabuç bırakmayız. Benim karakterim silahı falan konuşacak bir karakter değil" cevabını verdi.
Kaynak:
Bu haber toplam 892 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri