Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Kamu Binalarına 5.1'lik Yetti

04 Eylül 2008 / 09:10
Adıyaman sabaha karşı 5.1 büyüklüğündeki depremle sarsıldı
Adıyaman dün merkez üssü Samsat ilçesi olan 5.1 büyüklüğünde depremle sarsıldı. Önemli bir hasara neden olmayan depremde sadece kamu binaları hasar gördü. Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü saat 05.22'de meydana gelen depremin büyüklüğünü 5.1 olarak açıkladı.
'ARTÇI'LAR KORKUTTU

Depremin ardından ilçede çok sayıda artçı sarsıntı meydana geldi. Adıyaman ve çevre illerden de hissedilen deprem sonrasındaki artçı sarsıntılar nedeniyle vatandaşlar evlerine giremedi. Deprem sonrasında Samsat'ın yanısıra, Kahta ve Adıyaman merkezinde de bir çok bina kullanılamaz hale geldi. Şanlıurfa ve bazı ilçelerinde de hissedilen deprem korkuya neden oldu. Sarsıntının ardındanvatandaşlar, dışarı çıkarak park ve bahçelerde bekledi.

BİNALARDA ÇATLAKLAR VAR

Samsat'ta incelemelerde bulunan Adıyaman Valisi Ramazan Sodan, ilçede 'çok ciddi bir hasar meydana gelmediğini' söyledi. Vali Sodan, çatlaklar oluşan sağlık ocağının gerekli incelemenin tamamlanmasının ardından yıkılarak, yeniden yapılabileceğini belirterek "Belediye binasında çatlaklar var, bazı iş yerlerinin camları kırılmış, ancak, endişe edilecek bir durum yok" dedi.


6 kişi yaralandı

Samsat'ta sarsıntı anında panikle camdan atlayan ve travma yaşayan 6 kişi sağlık ocağında tedavi altına alındı. Samsat Kaymakamı Mahmut Kaşıkçı bütün köylerle iletişim içinde olduklarını, kendilerine gelen bilgilere göre ölen ya da yaralanan olmadığını depremin önemli bir hasara yolaçmadığını söyledi.
Kaynak:
Bu haber toplam 862 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri