Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Kamuflajlı Emre Belözoğlu

11 Temmuz 2008 / 23:27
Askerliklerini bedelli olarak yapan Emre Belözoğlu, Ali Güneş ve İbrahim Kutluay, Burdur'daki 58'inci Piyade Er Eğitim Alayı'nda bugün yemin etti.
Fenerbahçe'nin yeni transferi olan milli futbolcu Emre Belözoğlu ile Almanya'nın SC Freiburg Kulübü'nde oynayan Ali Güneş, bedelli vatani görevlerini yaptıkları Burdur'daki 58'inci Piyade Er Eğitim Alayı'ndaki birliğinde bugün yemin etti.

Bedelli olarak vatani görevini yapan milli basketbolcu İbrahim Kutluay da bu sabah Antalya 3'üncü Piyade Er Eğitim Tuğay Komutanlığı'nda yemin etti.

Burdur 58'inci Piyade Er Eğitim Alayı 111'inci dönem bedelli askerlerlikten yararlanan 5 bin asker bugün saat 10.00'daki törenle yemin etti. Fenerbahçe'nin yeni transferi ve Milli Takım oyuncusu Emre Belözoğlu ile Almanya'nın SC Freiburg Kulübü'nde oynayan Ali Güneş de bedelli askerliğini yaptığı birlikte yemin eden askerler arasında yer aldı.

1'inci Tabur 2'inci Bölük'te bulunan Emre Belözoğlu ile diğer askerlerin yemin ettiği törene Burdur Valisi İbrahim Özçimen, Belediye Başkanı AKP'li Sebahattin özkaya, Garnizon Komutanı Jandarma Kıdemli Albay Ömer Tolgay ile asker aileleleri katıldı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'yla başlayan törende sancak yürüşüyü yapıldı. Kışlaya ilk gelen asker Serkan Atak, yaş kütüğüne plaket çaktı.

Garnizon Komutanı Jandarma Kıdemli Albay Ömer Tolgay yaptığı konuşmada, askerlik görevini yapmak için dünyanın değişik bölgelerinden Burdur'a gelen askerlerin gerektiğinde vatanı uğruna canlarını feda edeceğini belirterek, “Onlarla gurur duyuyoruz” dedi.

Daha sonra yemin eden askerlerin geçit töreninde duygulu yaşandı. Yemin eden askerler, 2 hafta daha vatani görevini yaptıktan sonra terhis edilecek.

Kaynak:
Bu haber toplam 10576 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri