Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Kanadoğlu'na bütçeden rakı ve cin

27.01.2010 16:05
Kanadoğlu, Bandırma Ana Jet Üssü Komutanı Tuğgeneral Ayhan Gümüş tarafından hazır-ol vaziyette karşılandı. İşte çok konuşulacak o anlar...

Fotoğraflarda Bandırma 6. Jet Üssü ve Garnizon Komutanı Tuğgeneral Ayhan Gümüş neredeyse esas duruşta önü ilikli iken, Ergenekon şüphelisi Sabih Kanadoğlu ise gayet rahat görünüyor.

***

Sabih Kanadoğlu'nun, 20 Aralık 2009'da Balıkesir'in Bandırma ilçesinde Atatürkçü Düşünce Derneği'nin organize ettiği konferansa katıldıktan sonra Bandırma 6. Ana Jet Üssü'ne ait orduevinde VIP hizmeti gördüğü ortaya çıktı.

Kendisi de Ergenekon şüphelisi olan eski Başsavcı Kanadoğlu, Bandırma'da Barış Manço Kültür Merkezi'nde Atatürkçü Düşünce Derneği Bandırma Şubesi'nin davetiyle bir konferans verdi. Kanadoğlu'nun konuşmasını burada Bandırma 6. Jet Üssü ve Garnizon Komutanı Tuğgeneral Ayhan Gümüş, CHP'li Bandırma Belediye Başkanı Sedat Pekel, Bandırma Cumhuriyet Başsavcısı Hakan Arslan, Atatürkçü Düşünce Derneği Bandırma Şubesi Başkanı Melih Çınar da izledi.

Konferansın ardından Atatürkçü Düşünce Derneği, 6. Ana Jet Üssü'ne ait orduevinde Kanadoğlu'nun onuruna akşam yemeği verdi. Kanadoğlu'nun baş köşeye oturduğu yemek masasında Bandırma 6. Jet Üssü ve Garnizon Komutanı Tuğgeneral Ayhan Gümüş ve eşi ile diğer konuklar masanın kenarında oturuyor. Masada Kanadoğlu ve Gümüş ile eşinin yanı sıra, CHP'li Belediye Başkanı Sedat Pekel ve eşi, Bandırma Cumhuriyet Başsavcısı Hakan Arslan ile Bandırma Atatürkçü Düşünce Derneği Başkanı Melih Çınar da yemek masasında yer aldı.

YEMEĞİN FATURASI DEVLETE KESİLDİ

Orduevine girişte Tuğgeneral Ayhan Gümüş tarafından hazır-ol vaziyetinde karşılanarak adeta bir üst general muamelesi yapılan Kanadoğlu yemek masasındayken beraberindekilerle de fotoğraf çektirdi. Atatürkçü Düşünce Derneği tarafından davet edilen Kanadoğlu'nun onuruna verilen yemeğin parasının yarısından fazlası 6. Ana Jet Üssü Kantin Başkanlığı'na, yani vergi yükümlülerinin verdiği vergilerden ordu evine ayrılan bütçeden, ödendi. 364 TL tutan 12 kişilik 149 seri numaralı yemek faturası aynı gün Atatürkçü Düşünce Derneği'ne kesilirken, geriye kalan 13 kişilik 393,95 TL'lik 150 seri numaralı fatura ise bir sonraki gün yani 21 Aralık 2009 tarihinde 6. Ana Jet Üssü Kantin Başkanlığı'na kesildi

Bu haber toplam 1740 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri