Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Kanadoğlu'na Şok Protesto

22.12.2009 18:08
Yargıtay Onursal Başkanı Sabih Kanadoğlu, Çanakkale'de protesto edildi.

Ergenekon davasında ifade verip vermeyeceği tartışma konusu olan Yargıtay Onursal Başsavcısı Sabih Kanadoğlu Çanakkale'de protesto edildi. Çanakkale'de beklemediği bir anda karşısına çıkan Üniversiteli grup tarafından süprizle karşılaşan Kanadoğlu ne yapacağını şaşırdı.

Sağanak yağış altında gerçekleştirilen eylemde öğrenciler adına konuşan Vural Bulut, Sabih Kanadoğlu'nun organize ettiği bir panelde Kanadoğlu'nun hukuku konuşmasını güldürücü olduğunu savundu. 
Bulut yaptığı açıklamada şu sözlere yer verdi; “28 Şubat post-modern darbesinden sonra o günün darbe sever yüksek öğretim kurulu aldığı bir karar ile üniversiteye giriş sınavında memleketimizin evlatlarım üvey-öz, zenci beyaz ayrımına tabi tutarak, katsayı adaletsizliğini getirmişti. O günden bu yana geçen on yılda birçok vatan evladı ÖSS sınavında ilk üçe girip derece yapmalarına rağmen, istedikleri fakültelere girememişlerdir. Bu yılın başında YÖK gecikmeli de olsa bir karar verdi ve 28 şubat dan kalma bu çarpıklığı düzeltti. Meslek liselilerin öğrenci seçme sınavına eşit koşullarda girmelerinin önünü açtı. Tabii olan da buydu zaten. Hiçbir kimsenin bir başkasından bir üstünlüğü yoktur. Herkes eşittir. Fakat beklenen oldu. 

Zamanın genelkurmay başkanı Hüseyin Kıvrıkoğlu'nun dediği gibi 28 şubatın bin yıl sürmesini kendine iş edinmiş, büyük kurtarıcı (!) Sabih Kanadoğlu Hızır gibi yetişerek pası vermiş, ''eşitlik ancak eşitler arasında olur" diyen sözde hukukçu birinin başkanlık yaptığı darbeci İstanbul barosunun başvurusu ve genelkurmayın iş takibi ile Danıştay tarafından insan hakları ve hukuk ihlali olan kararı devam ettirmiştir. Daha bir ay öncesine kadar en büyük hukuksuzluğa ve insan hakları ihlaline sebep olan kararın fikir babası ve aynı zamanda bugüne kadar yargı bağımsızlığına defalarca kez gölge düşürmüş birisi olan 367 Sabih'in bugün Çanakkale'de ADD'nin organize ettiği bir panelde, hukuk ve yargı bağımsızlığı konusunda seminer vermesi, biz sağduyulu gençleri hem şaşırtmış hem de güldürmüştür. Bu ne tezat bu ne çelişkidir. İnsanımızla dalga geçmek değil de nedir? Ve ayrıca bu organizasyonun Ulu Önderin Atatürk'ün izinden gittiğini zanneden aksine ters istikamette yol alan söz de Atatürkçüler tarafından tarafından yapılması da oldukça düşündürücüdür. Hukuk adalet dağıttığı için üstün sayılır ayrıca üstün olan hukukçular değil bilakis hukukun kendisidir. Sabih Kanadoğlu'nun adının önündeki hukukçu unvanına aldanmayın. Onun ve onun gibilerin son kullanma tarihi geçmiş ve format yemiş devlet elitlerinden olmaktan başka hiçbir özellikleri yoktur."

Bu haber toplam 1240 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri