Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Kanadoğlu'ndan Haşim Kılıç'a ağır hakaret

13 Kasım 2008 / 09:28
Yargıtay eski Başsavcısı Sabih Kanadoğlu, Haşim Kılıç hakkında ağır hakaretlerde bulundu.
Denizli'de Atatürkçü Düşünce Derneği'nin (ADD) düzenlediği konferansta konuşan Yargıtay eski Başsavcısı Sabih Kanadoğlu, Anayasa Mahkemesi Başkanı Haşim Kılıç'ın oturduğu makama layık olmadığını, makamının ağırlığını ve sorumluluğunu bilmediğini öne sürdü. Kanadoğlu, Vakit Gazetesi yazarı Hüseyin Üzmez'in tahliyesi kararını da eleştirerek, "Dinin siyasete alet edildiğini çok gördük, dinin sekse alet edildiğini ilk defa görüyoruz" dedi.


Bugün gazetesinin haberine göre TMMOB Konferans Salonu'nda düzenlenen ve yoğun ilgi gören konferansta konuşan Sabih Kanadoğlu, Anayasa Mahkemesi Başkanı Haşim Kılıç'a ağır eleştirilerde bulundu. Kanadoğlu, "Anayasa Mahkemesi Başkanı Haşim Kılıç oturduğu makama layık değil. Bulunduğu makamın ağırlığını, sorumluluğu bilmeyen bir kişidir. Şimdi, atasözü hatırlatmakta yarar vardır. Bu doğrudan doğruya kılavuz, istikamet ve sonuç meselesidir.

(Kılavuzu karga olanın burnu b..tan çıkmaz) Ben siyasi iktidarın bu tür aldatmacalı yol göstericilere itibar etmemesini öneririm. Çünkü, Anayasa'nın ilk 4 maddesiyle oynamak demek, aslında her zaman korktuğumuz ve olmasını hiç istemediğimiz bir sivil darbe niteliğindedir. Sonuç, sivil dinci bir dikta hevesinin ürünüdür. O itibarla böyle bir teşebbüsün Türkiye'yi içinden çıkarılmaz sorunlara sürükleyeceğinden endişe ediyorum" dedi.

Kaynak:
Bu haber toplam 1046 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri