Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Kanadoğlu'nu yakacak görüşme !

13.08.2009 14:12
Kanadoğlu'na "Yeni rolümü öğrendim, yedeğiniz oldum'' diyen Küçük, Kanadoğlu'nun 'Darbeyi askeri mahkeme yargılar' çıkışı üzerine 'Bu işi kazandık o zaman' diye sevinmiş
Levent Göktaş'ın özlük dosyası Kanadoğlu'nda

Sabih Kanadoğlu'nun evinde Ergenekon kapsamında yapılan aramada ele geçen belgeler konusunda da bugüne kadar hiç bir açıklama yapılmamıştı. 3. iddianamede Ergenekon sanığı emekli Albay Levent Göktaş'ın, Kanadoğlu tarafından yakından takip edildiği ortaya çıktı. Kanadoğlu'ndan Göktaş'a ait 1'den 60'a kadar sıralı bir çok takdirname, rozet ve madalya beratları, diplomalar, başarı belgeleri ve öz geçmiş raporu çıktı.

Ergenekon sanığının gizli dosyaları Sabih Kanadoğlu'nda çıktı

Ergenekon terör örgütü iddiasıyla başlatılan soruşturma kapsamında hazırlanan 3. iddianamede, 10. dalga operasyonda evi aranan Yargıtay eski Başsavcısı Sabih Kanadoğlu'nun 'örgüt üyeleri' ile ilişkilerine dair çarpıcı bilgiler ortaya çıktı. 'Üst düzey örgüt yöneticisi' olarak yargılanan Yalçın Küçük ile Kanadoğlu arasındaki 2 telefon görüşmesi teknik takibe takıldı.

YENİ RÖLÜMÜ ÖĞRENDİM,YEDEĞİNİZİM

19 Temmuz 2008'de Yalçın Küçük, Sabih Kanadoğlu'nu arayarak "İstanbul'a gidecem bu Teke Tek'e çıkıcam gelecem. Bu ara çok çağırıyorlar beni" derken Kanadoğlu "Doğrudur" karşılığını veriyor. 20 Kasım 2008'de Kanadoğlu, Yalçın Küçük'ü arıyor ve Küçük "Üstadım bende artık yeni rollerimi de öğrendim yedeğiniz oldum'' diyor.

ASKERİ MAHKEMEYE GİDERSE KAZANDIK

Kanadoğlu'nun "Darbe suçunu askeri mahkeme yargılamalı" çıkışı Küçük'ü çok sevindirmiş. 11 Temmuz 2008'de Yalçın Küçük telefonda Mustafa adlı kişiye ''Kanadoğlu'da askeri mahkemeye gitmesi lazım demiş. İşte bu işi kazandık o zaman" diyor. Küçük "Biz derken, darbeyi askeri mahkeme yargılamalı diyenleri kastettim" dedi.

Tolon'a hürmetler

17 Mart 2008 günü Hurşit Tolon ve Erdal Şenel arasındaki bir telefon görüşmesinde Tolon'un "Sabih Kanadoğlu ile beraberdik düğünde Cuma akşamı Cumartesi akşamı sordum ona ben sayın Kanadoğlu'na hocam nasıl" sözleri üzerine Şenel'in "İyidir hürmetleri var" dediği belirtildi
Kaynak:
Bu haber toplam 900 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri