Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Kanal D, Star ve CNN Türk kime satıldı?

25.10.2010 15:24
Doğan Medya Center koridorları, Kanal D, Star ve CNN TÜRK kanallarının satıldığına dair iddialarla çalkalanıyor. İşte kanalların yeni patronu.

 

Doğan Medya Center koridorları, Aydın Doğan'a ait Kanal D, Star ve CNN TÜRK kanallarını Amerikamedyapatronu Robert Murdoch'un satın aldığı, tarafların anlaşma sağlayarak satışın %90 bittiği, işin sadece resmi imzaya kaldığı dedikodusu ile çalkalanıyor!..

Geçtiğimiz günlerde Mehmet Emin Karamehmet ile Show TV ve Digiturk konusunda pazarlık yaptığı konuşulan James Murdoch'ın tercihini Doğan'a ait Kanal D, Star ve CNN TÜRK'ten yana kullandığı gelen bilgiler arasında..

İddialara göre, Türkiye'de FOX TV ile medya sektörüne giren ve daha da güçlenmek adına bir süredir değişik kanallarda incelemeler yapan, teknik altyapısından personeline kadar fotoğraflar çekerek envarter çıkaran James Murdoch'ın Aydın Doğan ile Kanal D, Star ve CNN TÜRK pazarlığında anlaşma sağladığı ve bu kanalların çok yakında resmiyete dökülerek Murdoch'a geçeceği iddiaları Doğan Medya Center koridorlarında yankılanıyor!..

Bakalım önümüzdeki günlerde bu iddialar ne kadar doğru çıkacak!..

Kaynak: AKTİFHABER 

Bu haber toplam 1950 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri