Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Rojin, 'Okan Bayülgen'e: Irkçı ve Aciz''

15.08.2010 12:51
Kanal A'da ekrana gelen "Esra Harmanda ile Hadi Konuşalım" programına konuk olan Rojin, Okan Bayülgen'le ilgili sert konuştu.

 

Hafta içi her gün Kanal A ekranlarında canlı olarak ekranlara gelen 'Esra Harmanda ile Hadi Konuşalım' programının yeni sezonunun ilk hafta konuklarından Kürt sanatçı Rojin, Okan Bayülgen'e sert sözlerle yüklendi

E.H :Kürt açılımı istenen istenen düzeydemi sence?
R :Açılımla ilgili çok şey yapılamadı,çok yol alınamadı. Eksikler oldu kimileri destekledi kimileri karşı çıktı, gerçek şu ki; birbirimizi anladığımız zaman yol alacağız.

ABİSİ İÇİN OY KULLANACAK

E.H :Referandumda oy kullanacak mısınız?

R :Evet.

E.H :Açıklamak istermisiniz?
R :Hiç bir parti için değil,hiç bir rejim için değil, ben sadece ağabeyim ve ağabeyim gibiler için oy kullanacağım. Abimin adı Cudi, 12 Eylül mağduru ve hala ilaç kullanıyor. Hayatı yok, 46-47 yaşında... Ölü gibi yaşıyor. Onun gibi işkence gören yüzlerce insan oldu. Her şeyin bedeli vardır. Ben 12 Eylül'de bunca gencimize kıyanların yargılanmasını istiyorum, bu benim hakkım. Artık parti kapatılmasını da istemiyorum. Hayırcılar bana kızmasınlar ama evet diyeceğim.

E.H :TRT ŞEŞ'de çalıştığın için pek çok tehdit aldın. TRT ŞEŞ'de çalıştığın için bunlar yaşandı değil mi? Daha önce bu tarz tehditler almışmıydın?
R :Evet tabii. Programdan sonra çok tehdit aldım. Daha öncede radikal kesimlerden Kürtçe okuduğum için tehditler almıştım. Eh Kürdüm tabii ki Kürtçe okuyacağım kardeşim. Lazca, İngilizce mi okuyacağım? Kürtçe de benim dilim Türkçe de benim dilim.

IRKÇI VE ACİZ TAVIR BAYÜLGEN'E YAKIŞMADI

E.H :Okan Bayülgen ile bir sıkıntı yaşamıştın bu sebeptenmiydi?

R :E tabii bu sebepten. Başka bir açıklaması olamaz. Okan Bayülgen gibi konuğunun ıncığını cıncığını araştıran birinin gelen konuktan haberinin olmaması hepimizi güldürdü.

E.H : Kırgınmısın ona peki?
R :Yo, hayır. Herkesin kendi mezhebi var, herkes kendine yakışanı yapar. Türkiye'de bir şeyleri değiştiriyorum diye yola çıkıp, böyle ırkçı, aciz bir tavır Okan'a yakışmadı.

Şebnem Ferah'ın ''Sil Baştan'' şarkısını kadınlar için okuyacaktım. Bütün acı çeken kadınların hayata sil baştan başlayabilmeleri için. Bölgede bu konuyla ilgili çok sorun yaşandığı için şarkının Kürtçesini okuyup bu konuyla ilgili açıklamalarda bulunacaktım; eğer programa gitmiş olsaydım.

TRT'DEN AYAĞIMI PASPASA SİLİP AYRILDIM

E.H :TRT ŞEŞ'de yaptığın programdan hiç pişmanlık duydun mu? Ayaklarını paspasa silipte mi çıktın?

R :Marlon Brando filmiydi, ayaklarını paspasa silip işten ayrılmıştı içerisi daha pis diye. Hiç pişman değilim. Basına yansımadı ama benden sonra orada deprem oldu. Oranın müdürü,genel koordinatörü gönderildi. Benden sonra program yapan, sessizce atıldı. Yapımcıya naş dendi. Demek ki vicdani ve doğru davranan için hak yerini buluyor, diyecek bir şey yok.

Bu haber toplam 1268 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri