Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Kandil gecesi turizmi patladı

29 Temmuz 2008 / 07:46
Türkiye genelindeki çeşitli turizm firmalarının bu gece kutlanacak Miraç Kandili için Kudüs'e düzenlediği turlarda patlama yaşandı.
Miraç kandilini Peygamber Efendimiz'in göğe yükseldiğine inanılan Kudüs'deki Aksa Mescidi'nde geçirmek isteyenlerin sayısında patlama yaşandı. Turizm acentaları talep artınca bu gece için özel turlar düzenlemeye başladı. En fazla artışın olduğu bu yıl da yurt genelinde hizmet veren 5 ayrı turizm firmasına binin üzerinde kişi başvurdu. Yetkililer, tura katılacaklar için hazırlanan paket programlara vize, havayolu ulaşımı, konaklama, yemek ve gezi turlarının dahil edildiğini belirterek, Miraç Kandili'ni Kudüs'te geçirmek için Türkiye'den yola çıkanların, Telaviv üzerinden Kudüs'e ulaştığını bildirdi.

850 EUROLUK KANDİL TURU

Folk Tur Genel Müdürü Mehmet Hataylı, şirket olarak iki ayrı guruptan oluşan 110 kişilik bir grubu Kudüs'e gönderdiklerini kaydederek, 3 gece 4 günden oluşan turun kişi başına 650 ile 850 Euro arasında olduğunu söyledi. Eman Turizm Şirketinin Yurt Dışı Turlar Koordinatörü Mustafa Saraç ise 7-8 yıldan bu yana İsrail'e düzenli turlar yapıldığını kaydederek, yurt genelindeki çeşitli firmalar aracılığıyla bölgeye giden grupların sayısının bu yıl bini bulduğunu söyledi.

Kaynak:
Bu haber toplam 850 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri